استخدام راننده شخصی و بادیگارد در سال ۱۴۰۱

استخدام راننده شخصی و بادیگارد در سال ۱۴۰۱

3.8
(13)
ممکن است شما هم در مواقعی احساس کرده باشید که نیاز به مراقبت ویژه دارید. این احساس، همیشه اونقدر قوی نیست که فرد رو به سمت استخدام راننده یا بادیگارد شخصی سوق دهد. اما اگر شما در شرایطی هستید که احساس نیاز به استفاده از این خدمات پیدا کرده‌اید، مطالعه این مطلب می‌تونه براتون مفید واقع شود.
شرایط این استخدام هم مثل موقعیت‌ آن، ویژه‌ست و باید قبل از هر اقدامی، اطلاعات زیادی درباره‌ آن کسب کرد. به همین خاطر امروز قصد داریم درباره راننده و بادیگارد شخصی و تفاوت‌های شغلی آنها اطلاعات بیشتری بدست بیاریم. همراه ما باشید.

چه تفاوت‌هایی بین راننده شخصی و بادیگارد وجود دارد؟

ممکن است خیلی از افراد، از تفاوت بادیگارد و راننده شخصی اطلاعی نداشته باشند. پس بهتره قبل از مقایسه‌‌ی آنها، تعریف کلی از هردو جایگاه داشته باشیم.
راننده شخصی، در هر رفت و آمدی که شما مایل باشید، همراه شماست. در تمام مسیر، حواس این شخص باید به انتخاب مسیر و رانندگیِ مطمئن و حفاظت شده متمرکز باشد. اما بادیگارد شما، وظایف پیچیده‌تری نیز دارد.
بادیگارد، علاوه‌بر اینکه باید در طول مسیرهای رفت و آمد مراقب شما باشد، موظف هست که در مکان‌های مختلف هم موقعیت‌های بحرانی رو مدیریت کند؛ یعنی خطرهای ممکن را حدس بزند و قبل از عملی شدن هر قصدی از سمت افراد مهاجم، از هرگونه اتفاق جلوگیری کند. حالا به نظر شما تلفیق مسئولیت این دو شخص امکان پذیر است؟

امکان سپردن مسئولیت هردو شغل به یک نفر امکان پذیر است؟

در بسیاری از مواقع ممکن است راننده شخصی شما، بادیگارد شما نیز باشد. یعنی یک فرد ممکن است هم برای جایگاه راننده شخصی و هم بادیگارد شخصی، آموزش دیده باشد. در این صورت، در تمام لحظات طول روز همراه‌ شماست تا به هردو وظیفه‌‍‌ی خود عمل کند.
ترجیح اکثر افراد هم همین است! اگر یک شخص، هم به عنوان راننده شخصی و هم بادیگارد در خدمت شما باشد، آزادیِ عملِ شما بیشتر است. شاید این مسئله روی سرعت انجام کارها یا رفت و آمدتون هم تاثیر داشته باشد. چون تمام برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های شما با یک شخص صورت می‌گیرد و این مسئله، دغدغه‌های ذهنی شما رو کمتر می‌کند.

استخدام بادیگارد حرفه ای و کاربلد | مرکز حفاظتی آریاگارد

بادیگارد یا راننده شخصی شما، همیشه همراه‌ شماست و وظیفه محافظت از شما برعهده‌ی او می‌باشد. پس باید فرد مطمئنی باشد و از همه نظر، اعتماد شما رو جلب کند. 

درصورتی که شماهم مایل باشید راننده و بادیگارتون یک نفر باشد، باید فردی را برای این جایگاه استخدام کنید که به خوبی از پسِ هر دو نقش برآید؛ مثل بازیگری که در یک لحظه، دو نقش رو ایفا می‌کند. پس باید فرد مدیر و مسلطی را انتخاب کنید تا نتیجه‌ی هر دو فعالیت‌ او مثبت و رضایت‌بخش باشد.
حالا برای انتخاب بهترین فرد برای راننده و بادیگارد شخصی باید قبل از هر چیزی با ویژگی‌های مهم این دو شغل آشنا باشیم. فکر می‌کنید چه خصوصیاتی باعث می‌شود یک نفر مناسب حرفه راننده شخصی یا بادیگارد شخصی باشد؟

3 ویژگی مهم یک بادیگارد شخصی

وقتی صحبت از بادیگارد می‌کنیم، ذهن همه‌‌ی ما به سراغ افرادی میرود که اندام‌های درشت و ورزیده‌ای دارند و با کت و شلوارهای مشکی رسمی، اطراف یک شخصیت ایستاده‌اند. بنابراین شاید اصلی‌ترین ویژگی یک بادیگارد شخصی در ذهن شما این باشه که هیکل درشت و عضلات پرقدرتی داشته باشد. اما همه‌ی خصوصیات این فرد به هیکل چهارشانه و قد بلند مربوط نیست. ویژگی‌های متفاوتی برای این شغل در نظر گرفته شده که از مهم‌ترین آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دقت کامل به امور و توجه ویژه به محیط اطراف
 • تسلط کامل به دفاع شخصی و محافظت همه‌جانبه از شخصیت
 • عادت داشتن به سبک زندگی بادیگاردی (ورزش، رژیم غذایی و…)
محافظت بادیگارد از افراد معروف در آریاگارد

کِلایِنت، به فردی گفته می‌شود که بادیگارد وظیفه دارد در هر لحظه و مکانی از او مراقبت و محافظت کند.

1. دقت کامل به امور و توجه ویژه به محیط اطراف

بادیگارد شخصی شما وظیفه محافظت از شما و خانواده‌‌ی شما را در مکان‌های مختلفی به عهده دارد. بنابراین باید فرد دقیق و ریزبینی باشد تا از خطرات احتمالی جلوگیری کند. این دقت و تیزبینی به موارد مختلفی ازجمله توجه به رفتارهای مشکوکانه اطرافیان و دقت به تمام عوامل خارجی مربوط می‌شود.
یادتان باشد که خیلی از موقعیت‌های بحرانی با یک نشانه‌ی کوچک قابل تشخیص هستند. بنابراین اگر این نشانه‌ی اولیه در موقعیت مناسبی شناسایی بشود، می‌توانیم خیلی از لحظات دلهره‌آور را مدیریت کنیم. این مسئله با میزان دقت بادیگارد شخصی شما ارتباط مستقیم دارد. هرچقدر این دقت بالاتر باشد، دغدغه شما برای رفت و آمد کمتره و بنابراین با آرامش بیشتری می‌شود به انجام کارهای روزمره و مهم بپردازید.

2. تسلط کامل به دفاع شخصی و محافظت همه‌جانبه از شخصیت

در بسیاری از موقعیت‌ها، شاید شرایط طوری نباشد که بادیگارد بتواند حملات سوءقصدهای مهاجم‌ها را از راه دور کنترل کند. یعنی خیلی از مواقع لازم است که این خطرات با مهارت‌های رزمی مهار شود تا استفاده از سلاح گرم یا سرد! خب طبیعی‌ست که محافظ شخصی شما باید در این شرایط به دفاع شخصی یا یک ورزش رزمی مسلط باشد تا بتواند از پس این مسئولیت بربیاد.
ورزش‌های مختلفی برای حرفه بادیگارد شخصی پیشنهاد شده‌اند که تسلط به یک یا دو رشته از آنها می‌تواند کافی باشد. اصلی‌ترین ورزش‌هایی که اکثر محافظ‌های شخصی به آنها تسلط کافی دارند، جوجیتسو برزیلی، کراو ماگا، جودو و… می‌باشد.
نکته‌ای که می‌شود اینجا بهش اشاره کرد این است که هرچقدر تمرین و تمرکز یک فرد روی یک رشته ورزشی رزمی بیشتر باشد، تنومندی و قدرت عضلات این شخص هم بیشتر می‌شود. پس شاید به همین دلیل باشد که اکثر محافظ‌های شخصی اندام‌های ورزیده و درشتی دارند! اینطور نیست؟

3. عادت داشتن به سبک زندگی بادیگاردی (ورزش، رژیم غذایی و...)

اگر ورزش و رژیم غذایی منظم و سالم را در برنامه روزانه خودمان جا دهیم، سلامتی روح و جسم‌مان رو تا حد زیادی تضمین کردیم. این برنامه برای بعضی حرفه‌ها، مثل بادیگارد شخصی و محافظ‌ها باید دقیق‌تر و جدی‌تر اجرا شود. رژیم غذایی مناسب این قابلیت را دارد که فاکتورهای خونی یک بادیگارد شخصی رو تنظیم نگه دارد.
این مسئله به هوشیاری و دقت بادیگاردهای شخصی هم کمک می‌کند. به عنوان مثال، بالا بودن چربی خون، میل افراد را به خواب، افزایش میدهد. پس اگر بادیگارد شما چربی خون یا کبد چرب داشته باشد، تمرکزش رو حین ماموریت از دست میدهد و امنیت شما و اموال‌تون به خطر خواهد افتاد. در این زمینه مصرف قهوه تا حد زیادی می‌تواند کمک کننده باشد. نوشیدن مرتب قهوه در طول روز برای بادیگاردهای شخصی مزیت‌های زیادی دارد. چراکه:

 • باعث کاهش چربی خون می‌شود و تمایل به خواب رو کاهش می‌دهد
 • با افزایش حس بیداری و هوشیاری، کمبود خواب فرد رو جبران می‌کند
 • طبق بررسی‌های صورت گرفته، با مصرف قهوه می‌شود عملکرد قلب و سیستم خون‌رسانی رو بهبود ببخشیم
 • کاهش چربی خون، باعث بهبود عملکرد سیستم کبدی و ثبات سلامتی بادیگارد شخصی می‌شود

بنابراین در کنار انجام وظایف و محافظت از فرد، باید سبک زندگی بادیگارد مطابق اصول و برنامه‌ریزی دقیقی باشد تا از هیچ طریقی در امر محافظت از شخصیت و خانواده‌اش خللی وارد نشود.

4 ویژگی اصلی یک راننده شخصی

تا اینجا با ویژگی‌های مهم بادیگارد شخصی آشنا شدیم. اگر راننده شخصی شما و بادیگاردتان، افراد متفاوتی باشند و هردو مسئولیت به عهده یک نفر نباشد، طبیعی هست که ویژگی‌های شغلی این دو نفر هم مجزا می‌شود.
شما ممکن است از امکانات راننده شخصی برای رفت و آمد خودتان، اعضای خانواده، فرزندان و… استفاده کنید. در این صورت، باید از قبل با ویژگی‌های شغلی این شخص آشنایی داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت، این مسئولیت مهم رو بهش بسپارید.
از مهم‌ترین ویژگی‌های راننده شخصی میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسلط کامل به رانندگی، خصوصا در مواقع پرخطر
 • قابل اطمینان بودن راننده شخصی و معتمد بودن او
 • هوشیاری و بیداری در زمان رانندگی  
 • آشنایی کامل به شهر و مسیرهای مختلف رفت و آمد شخصیت

1. رانندگی حرفه‌ای، اصلی‌ترین ویژگی یک راننده شخصی

رانندگی مسئولیت پرخطر و حساسی است که نیاز به تمرکز و دقت بالایی دارد. راننده شخصی که شما استخدام می‌کنید باید توان رانندگی در هر شرایط و موقعیتی را داشته باشد. چراکه خیلی وقت‌ها آرامش موردنیاز برای رانندگی مهیا نیست یا ممکنه طرز رانندگی بعضی از راننده‌ها روی تصمیم گیری راننده شما هم اثر بگذارد. پس مهارت مدیریت لحظات بحرانی در طول رانندگی باید برای ما مهم باشد.

مسئله دیگر که برای این جایگاه شغلی باید مدنظر داشته باشیم این است که عوامل مختلفی که تمرکز راننده شخصی را منحرف می‌کنند باید از سر راه برداشته شود. عواملی مثل استفاده از گوشی موبایل در طول رانندگی، تماس‌های تصویری یا صوتی، مکالمه با افراد و… حواس راننده را از مسیر پرت می‌کنند. پس زمانی که برای استخدام محافظ شخصی اقدام کردید، در این زمینه از او تعهد بگیرید و دقت‌اش را در این رابطه بسنجید.

2. قابل اطمینان بودن راننده شخصی، خصوصیتی پررنگ و حیاتی

راننده شخصی شما کسی‌ست که شما یا اعضای خانواده‌تان به همراه او به مکان‌های مختلفی رفت و آمد می‌کنید. پس طبیعی‌ست که باید فرد قابل اطمینان و معتمدی باشد.

زمانی که شما عزیزان‌تان را به همراه یک فرد امین و مطمئن به جایی بفرستید، آرامش خاطر بیشتری دارید. اما اگر احساس مثبتی از این شخص دریافت نکنید، در تمام طول روز تمرکز خودتان را از دست می‌دهید و ممکن است به کارهای روزمره‌تان هم نرسید.

پس حتما شخصی را انتخاب کنید که از وجود او حس خوب بگیرید و اطمینان کامل به او داشته باشید.

3. هوشیاری و بیداری، مشخصه مهم یک راننده شخصی

بسیاری از تصادفات و حوادث رانندگی به هوشیاری و بیداری راننده‌ها مربوط می‌شود. به همین خاطر است که همه‌ی راننده‌ها، خصوصا افرادی که شغل آنها به رانندگی مرتبط است، باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند. هرچقدر دقت راننده شخصی شما و هوشیاری‌اش بیشتر باشد، امنیت سرنشینان تضمین بیشتری نیز دارد.

4. آشنایی کامل به شهر و مسیرهای مختلف رفت و آمد کلاینت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام رانندگی، مسیر را گم کنید و برای چند لحظه هم که شده، دور خود بچرخید. این اتفاق علاوه‌بر حس بدی که به همراه دارد، دقت رانندگی را نیز پایین می‌آورد. بنابراین روی تمام موارد قبلی که تا این قسمت از مقاله درباره‌اش صحبت کردیم تاثیر دارد و ممکن است عواقب‌ آن جبران ناپذیر باشد.

اما راه‌حل ساده‌ست. هرچقدر اطلاعات‌ راننده درباره مسیرهای داخل شهری بیشتر باشد، احتمال گم کردن مسیر نیز کمتر می‌شود. اهمیت این مسئله را فراموش نکنید. نباید اینطور فکر کنیم که همه‌ی راننده‌های شخصی به مسیرهای مختلف وارد هستند. بسیاری از آنها در مجموعه‌های مختلف، تمرکز دقیقی روی مسیرهای شهری ندارند. بنابراین با سردرگمی‌ در حین رانندگی، آرامش شما و عزیزان‌تان را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

هزینه استخدام بادیگارد و راننده شخصی در سال 1401

همونطور که خرید محصولاتی همچون قهوه به امکانات، نوع بسته بندی، نوع قهوه و… بستگی دارد، دستمزد بادیگاردها و راننده‌ها هم طبق شرایط و ویژگی‌های مختلف آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

خیلی از افراد به‌خاطر جنبه اجتماعی و پرستیژ، فقط مشتاق حضور بادیگارد یا راننده شخصی هستند. یعنی بادیگارد آنها ویژگی خاصی ندارد و فقط با هیکل درشت خودش، فرد رو همراهی می‌کند. طبیعی‌ست که دستمزد این فرد کمتر از بادیگارد شخصی‌ای باشد که ویژگی‌های بیشتری دارد و خدمات گسترده‌تری به شما ارائه می‌دهد. مثلا ممکن است این فرد به دفاع شخصی مسلط باشد، کار با سلاح گرم و سرد رو از بَر باشه یا راننده‌ای درجه‌یک باشد.

حالا متوجه شدیم که ویژگی‌های مختلف یک بادیگارد شخصی یا راننده شخصی روی دستمزد و هزینه‌ای که شما برای استخدام آنها پرداخت می‌کنید تاثیرگذار است. پس براساس توقعات خودتان، تعداد بادیگاردها، ساعات کاری و…، می‌توانید با مجموعه محافظتی درباره دستمزدِ پرداختی صحبت کنید.  

استخدام راننده شخصی از مجموعه معتبر و باسابقه‌ی آریاگارد

لحظاتی که در کنار خانواده سپری می‌کنیم یا رفت و آمدهای کاری و دوستانه‌ای که داریم، از قسمت‌های لذت‌بخش زندگی ماست که خستگی طول روز رو به خوبی از وجود ما دور می‌کند. اما حضور یک فرد غریبه به عنوان راننده یا بادیگارد شخصی ممکن است برای بسیاری از افراد، اذیت کننده باشد. راه‌حلِ این موضوع چیست؟ هر چقدر بادیگارد یا راننده شخصی شما فرد مطمئن‌تر و کاربلدتری باشد، اعتماد شما به او بیشتر خواهد بود. در حدی که ممکن است با گذشت زمان، این فرد عضوی از خانواده‌‌ی شما محسوب شود و از حضور او، آرامش بگیرید. چون این فرد محافظ جان و دارایی شماست و تمام تمرکز او این است که امنیت شما رو تضمین کند. برای استخدام راننده یا بادیگارد شخصی که منتقل کننده این حس می‌باشد، باید به مجموعه حفاظتی مطمئن و معتبری مراجعه کنید که نیروهای درجه‌یک، حرفه‌ای و مطمئنی را در اختیار شما قرار دهد. ما در مجموعه حفاظتی آریاگارد، دقت و توجه ویژه‌ای به خصوصیات حرفه‌ای راننده‌ها و بادیگاردها‌ی خود داریم و در تلاشیم تا بهترین تیم حفاظتی را در اختیار شما عزیزان قرار بدیم. اگر مشتاقید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری داشته باشید، با تماس با تلفن‌های مجموعه، پاسخ سوالات خودتان را دریافت کنید.
به نظر شما چه ویژگی دیگری می‌تواند از یک فرد، بادیگارد و راننده شخصی بهتری بسازد؟

1. رانندگی حرفه‌ای، اصلی‌ترین ویژگی یک راننده شخصی
2. قابل اطمینان بودن راننده شخصی، خصوصیتی پررنگ و حیاتی
3. هوشیاری و بیداری، مشخصه مهم یک راننده شخصی
4. آشنایی کامل به شهر و مسیرهای مختلف رفت و آمد کلاینت

بله شما می‌توانید به صورت روزانه نیز اقدام به استخدام بادیگارد کنید.

درخواست مشاوره

اگر در مورد استخدام راننده‌ی خانوادگی یا محافظ شخصی سوال دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره آریاگارد استفاده کنید.

محتوای این پست چطور بود؟

بر روی ستاره جهت رای دهی کلیک کنید!

متوسط رای 3.8 / 5. تعداد رای: 13

هنوز کسی نظری نداده است !

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید