درخواست محافظ شخصی و 3 نکته مهم کار با شرکت ها

محافظ شخصی | آریاگارد

4.8
(4)

در دنیایی هستیم که متاسفانه به دلایل مختلف، کمی به هم ریخته است و این به هم ریختگی بر روی همه‌ی ما تاثیرات منفی خود را گذاشته؛ اما چه تاثیراتی؟

احتمالاً در خیابان‌های شهر درگیری‌های افراد بر سر مسائلی مهم یا غیرمهم را مشاهده کرده‌اید و یا شاهد صحنه ناراحت‌کننده دزدی و زورگیری از افراد بوده‌اید یا این مسئله به گوش‌تان رسیده و شما را نگران این کرده که مبادا خدای نکرده برای شما هم اتفاق بیافتد؛ بله! این‌ها تاثیرات به هم ریختگی دنیای امروز ماست و این موارد روی‌ هم رفته باعث پرخاشگری بیشتر افراد و کمتر شدن ظرفیت و آستانه‌ی تحمل آن‌ها می‌شود.

همچنین این موارد باعث شده تا در مراودات اجتماعی خود محتاط‌تر باشیم چراکه شاید با کوچک‌ترین مسئله‌ای افراد عصبی شده و به فکر درگیری بیفتند. حتماً خود شما هم در طول زندگی خود حداقل یک بار این مشکلات را لمس کرده‌اید. بنابراین شاید به فکر این افتاده باشید که راه‌حل چیست؟ چگونه می‌توانید با این مشکلات دست و پنجه نرم کنید و اضطراب و نگرانی خود را کاهش دهید؟

استخدام یک محافظ شخصی خوب می‌تواند ما را از خیلی از این مسائل نجات داده و باعث شود با آرامش‌خاطر بیشتری به کار‌های روزمره خود بپردازیم. خب حالا چگونه می‌توان یک محافظ شخصی یا بادیگارد خوب را استخدام کرد؟ خیلی سخت نیست؛ مقاله را تا انتها دنبال کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم.

بادیگارد یا محافظ شخصی به چه کسی گفته می‌شود؟

محافظ شخصی به چه کسی می‌گویند؟ | آریاگارد

احتمالاً اکثر افراد بادیگارد‌ها را تنها در فیلم‌ها، تصاویر و کنار افراد معروف یا سیاسی دیده‌اند و از نزدیک با آن‌ها برخوردی نداشته اند.

همان‌طور که در فیلم‌ها یا تصاویر دیده‌اید محافطین شخصی افرادی با قد و بالای بلند، بدن‌هایی آماده و عضلاتی پولادین هستند که معمولا هم با کت و شلوار، عینک دودی و هندزفری دیده می‌شوند.

این موارد ویژگی‌های ظاهری اغلب محافظ‌های شخصی‌ است.

بادیگارد کسی است که حفاظت فردی را برعهده می‌گیرد و در برابر خطراتی که ممکن است او را تهدید کند در امان نگاه داشته و وظیفه‌ی اصلی او حفاظت از جان شماست. پس باید با دقت و ریزبینی بالا محیط اطراف و افراد را زیر نظر گرفته تا همیشه آماده‌ی دفاع باشد و کوچک‌ترین تهدید را به سرعت شناسایی کند.

محافظ شخصی باید آموزش‌های لازم مثل دفاع شخصی، کمک‌های اولیه و… را دیده باشد و در صورت بروز مشکل بتواند با استفاده از هوش خود برنامه‌ای را برای محافظت از شما طرح‌ریزی کند.

بادیگارد‌ها در صورت داشتن مجوز می‌توانند با خود سلاح نیز حمل کنند و در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. البته طبیعتاً استفاده از سلاح در هر جایی ممکن نیست.

حالا که تا حدودی متوجه شدیم که اصلا محافظ شخصی یا بادیگارد به چه کسی گفته می‌شود و کارش چیست برویم و وظایف و مواردی که برای انتخاب محافط مهم هستند را بررسی کنیم.

چه وظایف و انتظاراتی می‌توانیم از محافظ شخصی داشته باشیم؟

همان‌طور که قبل‌تر هم گفتیم اصلی‌ترین وظیفه‌ی یک محافظ شخصی حفاظت از جان و مال فردی است که محافظت او را بر‌عهده گرفته است. حتی بادیگارد باید از افشای اطلاعات فرد هم جلوگیری کند و نه تنها از خود او و بلکه از اطلاعات او هم محافظت کند. البته بعضی تفاوت بین راننده شخصی و بادیگارد را نمی‌دانند.

محافط شخصی را در موضوع حفاظت اطلاعات می‌توان به یک سیستم امنیتی تشبیه کرد. فرض کنید یک بانک دارای سیستمی امنیتی می‌باشد؛ خب این سیستم چه کار‌هایی می‌کند؟ بانک را در برابر نفوذ هکر‌ها، ویروس‌ها و… محافطت می‌کند تا اطلاعات مهم بانک درز پیدا نکنند و دچار مشکل نشوند. محافظ شخصی نیز باید فرد را نه تنها در برابر خطر‌ها و آسیب‌های جسمی محافظت کند بلکه باید از مواردی مثل سرقت، از بین رفتن و افشای اطلاعات هم جلوگیری کند.

علاوه بر این یک سری مهارت‌ها هم هستند که ما انتظار داریم یک محافظ شخصی خوب و کاربلد دارای آن‌ها باشد و داشتن همه‌ی این مهارت‌ها نیز مستلزم آن است که محافظ از سلامت روحی و جسمی کاملی برخوردار باشد. حالا این مهارت‌ها چه چیز‌هایی هستند؟

او باید از هوش بالایی برخوردار باشد و با سرعت عمل بالا، دقت و هوشیاری کار محافطت را انجام دهد. همچنین باید بدنی آماده و منعطف داشته باشد و اسکورت سواره و پیاده را به خوبی انجام دهد. او باید در وقت خطر به سرعت راهکاری مفید برای نجات داشته باشد و همچنین به زبان بدن، کمک‌های اولیه، مبارزه تن به تن مسلط بوده و یک راننده‌ی حرفه‌ای نیز باشد.

با همه‌ی این توضیحات چند ویژگی که از نظر ما برای یک بادیگارد بسیار اهمیت دارد را در ادامه برای شما شرح می‌دهیم. ویژگی‌هایی که داشتن آن‌ها برای یک محافظ شخصی حتی از نان شب هم واجب‌تر است.

۳ ویژگی‌ مهم یک محافظ شخصی

۳ ویژگی‌ مهم یک محافظ شخصی

۱.آموزش‌ها و دوره‌های الزامی یک محافظ شخصی

اگر کسی بخواهد یک بادیگارد خوب بشود حتما و حتما باید در یک سری از دوره‌ها شرکت کرده و آموزش‌ها‌ی لازم برای شغل خود را ببیند.

برای یک محافظ بسیار اهمیت دارد که:

✔️بر نبرد‌های مسلح و غیر‌مسلح تسلط کامل داشته باشد پس باید آموزش‌ها و دوره‌های لازم برای آن را ببیند.

✔️گواهینامه رانندگی داشته باشد. البته در این مورد فقط داشتن گواهینامه کافی نیست بلکه باید در رانندگی مهارت بسیار بالایی نیز داشته باشد.   

✔️دوره‌ی جامع و کامل دفاع شخصی و کمک‌های اولیه را گذرانده باشد و مهارت‌های لازم برای موقعیت‌های حساس و خطر‌آفرین را فراگرفته باشد.

۲.مهارت محافظ شخصی در شرایط بحرانی

باید این نکته را در انتخاب بادیگارد مدنظر قرار دهیم که او در موقعیت‌های بحرانی چقدر مهارت داشته و می‌تواند شرایط را ارزیابی و کنترل کند تا به خوبی بتواند از جان افراد حفاظت کرده و آن‌ها را از خطرات و تهدیدات نجات دهد. برای این که یک بادیگارد در این مورد مهم پیشرفت کند می‌تواند از دوره‌های مختلف آموزشی در این زمینه بهره ببرد.

۳.دفاع شخصی مهارت اصلی یک محافظ شخصی است.

از دفاع شخصی شاید بتوان به عنوان اصلی‌ترین ویژگی یک محافظ شخصی نام برد.

برای آن که یک بادیگارد در این زمینه به مهارت بالایی برسد باید دوره‌های دفاع شخصی را طی کرده باشد و همچنین آمادگی بدنی بالایی داشته و از سلامت جسمی کاملی برخوردار باشد. اندامی ورزیده و تراش خورده بسیار می‌تواند به بادیگارد کمک کند. چرا که اندام ورزیده و بدنی آماده در درگیری‌های تن به تن و همچنین محافظت از افراد بسیار به بادیگارد کمک می‌کند. حقیقتاً بادیگاردی که در دفاع شخصی مهارت نداشته باشد همانند زنبور بی عسل است.

تا اینجا می‌توان گفت که به طور کامل گفتیم که به چه کسی محافظ شخصی می‌گویند، وظایف او چیست و او باید دارای چی ویژگی‌ها و مهارت‌هایی باشد تا بتوان از او به عنوان یک بادیگارد حرفه‌ای نام برد؛ همچنین ما در مقاله‌ای برای شما ۵ شرط مهم استخدام محافظ شخصی در تهران را به طور کامل توضیح دادیم تا راهنمای خوبی برای عزیزانی که در تهران به دنبال بادیگارد هستند باشد.

حالا به سراغ سایر مواردی می‌رویم که می‌توانند در انتخاب شما تاثیرگذار باشند پس همچنان ما را همراهی کنید.

هزینه استخدام محافظ شخصی در سال ۱۴۰۱

هزینه استخدام محافظ شخصی در سال ۱۴۰۱

یکی از مواردی که در هر زمینه‌ای برای خرید خدمت یا کالایی مهم است هزینه‌ی آن می‌باشد.

فرض کنید می‌خواهید یک گوشی هوشمند خریداری کنید. چه کاری انجام می‌دهید؟

بله وارد گوگل شده و جست و جو می‌کنید تا گوشی‌های مختلف را دیده و یکی را انتخاب کنید. شما گوشی‌های زیادی با مشخصات، قدرت، کیفیت‌های مختلف و حتی برند‌های متفاوت می‌بینید؛ بسته به این شاخصه‌ها قیمت گوشی‌ها هم متفاوت خواهد بود. در خصوص محافظ شخصی نیز همین گونه است.

دستمزد یک محافظ شخصی به عوامل مختلفی مرتبط است که یکی از آن‌ها شرح وظایف اوست. مورد بعدی مهارت‌ها و توانایی‌های او می‌باشد؛ طبیعتاً دستمزد بادیگاردی که توانایی و مهارت بالاتری در دفاع شخصی دارد؛ بیشتر است. حتی در استخدام بادیگارد روزانه نیزشرایط دستمزد متغیر است.

پس در مجموع باید با توجه به این مسائل با فردی که قصد استخدام او به عنوان محافظ شخصی دارید توافق کنید.

اهمیت استخدام محافظ شخصی از شرکتی معتبر

همان‌گونه که خرید‌هایی مثل لوازم خانگی یا گوشی هوشمند از برند‌های معتبر و نمایندگی‌های مجاز آن‌ها اطمینان خاطر بیشتری را در خصوص سلامت کالا و اصل بودن آن‌ها به ما می‌دهند استخدام محافظ شخصی از طریق شرکتی معتبر و قابل اطمینان نیز می‌تواند خیال ما را از مهارت‌هایی که ما از بادیگارد انتظار داریم راحت کند.

همچنین وقتی ما از طریق یک شرکت معتبر اقدام به استخدام محافظ شخصی می‌کنیم دستمان در انتخاب نیز بازتر است. شاید شما از طریقی به یک محافظ وصل شدید تا با او برای کار حرف بزنید اما به هر دلیلی از او خوشتان نیامد؛ خب شما باید دوباره به دنبال فرد دیگری بگردید که زمان‌بر است؛ در حالی که شرکت می‌تواند در سریع‌ترین زمان محافظ دیگری را به شما معرفی کند.

پس اگر از طریق شرکتی معتبر و قابل اطمینان اقدام به استخدام کنیم می‌دانیم که درصد اطمینان بالایی از این استخدام خواهیم داشت.

برویم و نکاتی مهم را در خصوص شرکت‌ها به شما بگوییم.

۳ نکته‌ی مهم برای کار با شرکت‌ها

۳ نکته‌ی مهم برای کار با شرکت‌ها

در مطالب قبلی استخدام محافظ شخصی را برای شما به خرید گوشی هوشمند تشبیه کردیم.

حالا می‌خواهیم از طریق شرکتی بادیگارد استخدام کنیم پس باید بین شرکت‌های مختلف یکی را انتخاب کنیم.

همانند زمانی که برای انتخاب گوشی ابتدا یک برند سازنده را انتخاب می‌کنیم سپس به سراغ انواع گوشی‌های آن می‌رویم.

۳ نکته برای انتخاب شرکتی که از طریق آن محافظ شخصی استخدام کنیم بسیار مهم است که یک به یک به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

۱.اهمیت و اعتبار ضمانت‌های شرکت

وقتی می‌خواهیم برای استخدام بادیگارد با یک شرکت قرارداد ببندیم باید به این مسئله توجه کنیم که در ابتدا شرکت معتبر و قابل اطمینان هست یا خیر. سپس باید ضمانت‌ها و اعتبار آن‌ها را بررسی کنید.

سعی کنید تا حد امکان در قراردادی که با شرکت می‌بندید مواردی که مدنظرتان هست را بیاورید تا در صورتی که شرکت تعهدش را انجام نداد بتوانید اقدام قانونی کنید.

پس وقتی شرکتی ضمانتی را به شما می‌دهد معتبر بودن و قابلیت اجرایی آن را بسنجید تا با خیالی راحت‌تر قرارداد را بسته و یک محافظ شخصی خوب استخدام کنید.

۲.شما با نیرو طرف نیستید؛ شرکت طرف است.

فرض کنید که به هر دلیلی با محافظ خود به مشکل خوردید و از او رضایت نداشتید یا اینکه می‌خواهید نقطه‌ی ضعفی که دارد را به او گوشزد کنید تا به دنبال بهبود آن باشد، در این جا اصلاً نیاز نیست که شما به خود شخص محافظ اعتراض کنید بلکه شما هر مشکلی که داشته باشید را به شرکت انتقال می‌دهید تا خود شرکت به دنبال حل مشکل باشد و اگر مشکل قابل حل نبود شرکت می‌تواند محافظ را تغییر دهد.

حتی برعکس اگر شخص محافظ مشکلی با طرف مقابلش داشته باشد اصلا نیاز نیست که این مشکل را با او در‌میان بگذارد بلکه باید به شرکت انتقال دهد تا شرکت به دنبال رفع مشکل باشد.

همچنین در صورت به وجود آمدن هر نوع مشکل حقوقی و موارد مشابه آن، شرکت و شخصی که درخواست بادیگارد داشته و با شرکت قرارداد بسته با هم روبه‌رو هستند و خود محافظ در این مشکل حقوقی جایی ندارد.

بادیگارد شخصی | آریاگارد

۳.حس خوب اطمینان

وقتی به کسی اطمینان می‌کنیم و آن فرد به خوبی جواب اطمینان و اعتماد ما را می‌دهد واقعا حس لذت بخشی را تجربه می‌کنیم. حسی که به شما می‌گوید انتخابی درست داشته‌اید و به شما اعتماد به نفس می‌دهد.

خب وقتی برای استخدام بادیگارد شرکت‌هایی هستند که بتوانیم به آن‌ها اعتماد کرده تا پس از  آن جواب اعتماد و اطمینانی که به شرکت کرده‌ایم را بگیریم پس چرا این کار را نکنیم؟

اطمینان کردن به یک شرکت معتبر باعث می‌شود دیگر نگران خوب یا بد بودن آن محافظ نباشیم چون قطعا شرکت تمام ملاک‌های انتخاب یک بادیگارد خوب را مدنظر قرار داده است.

انتخاب محافظ شخصی از مجموعه آریاگارد

با درنظر گرفتن مواردی که برای شما توضیح دادیم از جمله ویژگی‌ها، وظایف و مهارت‌ها، حالا باید بتوانید با خیال راحت و به سادگی یک بادیگارد حرفه‌ای، کاربلد و مناسب برای خودتان انتخاب کنید.

شما می‌توانید برای این انتخاب از خدمات مجموعه‌ی آریاگارد، که به صورت تخصصی در حوزه‌ی محافظ شخصی فعالیت دارد استفاده کنید. ما با معرفی محافظی حرفه‌ای و قابل اعتماد خیال شما را راحت می‌کنیم و مسئولیت محافظت از شما و عزیزانتان را به عهده می‌گیریم. امنیت، هدیه آریاگارد به زندگی شماست.

دستمزد یک محافظ شخصی به عوامل مختلفی مرتبط است که یکی از آن‌ها شرح وظایف اوست. مورد بعدی مهارت‌ها و توانایی‌های او می‌باشد؛ طبیعتاً دستمزد بادیگاردی که توانایی و مهارت بالاتری در دفاع شخصی دارد؛ بیشتر است.

۱.آموزش‌ها و دوره‌های الزامی را دیده باشد.
۲.مهارت کافی در کنترل شرایط بحرانی را داشته باشد.
۳.در دفاع شخصی مهارت بالایی داشته باشد.

وقتی ما از طریق یک شرکت معتبر اقدام به استخدام محافظ شخصی می‌کنیم دستمان در انتخاب نیز بازتر است. شاید شما از طریقی به یک محافظ وصل شدید تا با او برای کار حرف بزنید اما به هر دلیلی از او خوشتان نیامد؛ خب شما باید دوباره به دنبال فرد دیگری بگردید که زمان‌بر است؛ در حالی که شرکت می‌تواند در سریع‌ترین زمان محافظ دیگری را به شما معرفی کند.

پس اگر از طریق شرکتی معتبر و قابل اطمینان اقدام به استخدام کنیم می‌دانیم که درصد اطمینان بالایی از این استخدام خواهیم داشت.

محتوای این پست چطور بود؟

بر روی ستاره جهت رای دهی کلیک کنید!

متوسط رای 4.8 / 5. تعداد رای: 4

هنوز کسی نظری نداده است !

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید

تماس بگیرید