استخدام محافظ شخصی چه شرایطی دارد؟ و چقدر هزینه بردار است؟ | شهریور 1401

شرایط استخدام محافظ شخصی

3.3
(18)

ممکن است وقتی ایده‌ی داشتن محافظ شخصی به ذهنتان خطور می‌کند، مطمئن نباشید که آیا واقعاً به آن نیاز دارید یا خیر. اما به نظر وقتی چیزی مثل داشتن بادیگارد فکر شما را درگیر می‌کند، به احتمال زیاد  و بنا به دلایل شخصی، به آن نیاز دارید. همه‌ی ما، هنرمندان، سیاست‌مداران و افراد سرشناس زیادی را دیده‌ایم که در مراسمات مختلف، چندین بادیگارد از آن‌ها در برابر کسانی که  قصد مزاحمت و یا ورود به حریم شخصی‌شان را دارند، محافظت می‌کنند. اما سلبریتی‌ها تنها کسانی نیستند که نیاز به امنیت دارند، همه‌‌ی کسانی که نگران ایمنی و یا حفظ حریم شخصی‌شان هستند، می‌توانند یک بادیگارد حرفه‌ای و آموزش‌دیده استخدام کنند. استخدام محافظ شخصی‌ چه برای حمل اشیاء قیمتی و چه برای امنیت شخصی خود و یا خانواده‌تان، به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت به کارهای روزمره‌تان برسید.

اما چگونه می‌توان فرد مناسبی برای این مسئولیت مهم پیدا کرد؟ علاوه بر این، آیا استخدام محافظ شخصی، هزینه‌ی زیادی در برخواهد داشت؟ وقتی در گوگل شرایط استخدام یک محافظ شخصی را سرچ می‌کنید، با این مواجه خواهید شد که بالغ بر 30,000,000 سایت وجود دارد که ویژگی‌های مختلف یک بادیگارد را به شما نشان می‌دهد. درست است که شناخت بیشتر ویژگی‌های محافظ‌های شخصی به شما این کمک را می‌کند تا با آگاهی بیشتری فرد مورد اطمینان خود را پیدا کنید و به سوالات بالا راحت‌تر پاسخ دهید، اما ممکن است در میان این حجم از اطلاعات سردرگم شوید. ما در این مقاله، ویژگی‌ها و شرایطی که باید هنگام استخدام محافظ شخصی به آن‌ توجه کنید را جمع‌آوری کرده‌ایم تا با خیالی آسوده، مناسب‌ترین بادیگارد را برای خودتان انتخاب کنید.

آیا واقعا به بادیگارد نیاز دارید؟

آیا واقعا نیاز به استخدام محافظ شخصی روزانه دارید؟آریاگارد | بهترین مرکز استخدام محافظ شخصی و اسکورت ماشین تشریفات

در دنیای جدید و در هم‌ریخته‌ی امروز، مسئله‌ی ایمنی و حفاظت در برابر اتفاقات احتمالی، یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که فکر آدم‌ها را به خود مشغول کرده است. شنیدن خبرهای ناگوار از تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی و … باعث شده بیشتر از قبل نیاز به فردی داشته باشیم که از ما در مقابل این اتفاقات محافظت کند. هر چند احتمال وقوع مشکلات عجیب و پیچیده برای عموم جامعه خیلی زیاد نیست ولی انسان آینده‌نگر، کوچک‌ترین احتمالات را هم در نظر می‌گیرد. اهمیت دادن به حفاظت از خود و خانواده‌تان، نشان‌دهنده‌ی مسئولیت‌پذیری و واقع‌بینی شماست، به همین دلیل فکر کردن به استخدام محافظ شخصی، اصلاً ایده‌ی بد و دور از دسترسی نیست.

بسیاری از مردم معتقدند که بادیگاردها لزوماً مختص افراد سرشناس هستند در حالی که در واقعیت هر کسی می‌تواند برای حفاظت از خود و اموالش از بادیگاردها کمک بگیرد. در حقیقت هر فردی با هر موقعیت اجتماعی که دارد، می‌تواند اقدام به استخدام محافظ شخصی کند اما برخی افراد هستند که احتمال استفاده از بادیگارد برای آن‌ها بالاتر است و شاید بیشتر نیاز به محافظ داشته باشند. اگر شما هم جزو این افراد هستید بهتر است با دقت بیشتری به مسئله‎‌ی داشتن بادیگارد فکر کنید. در اینجا شش گروه از افراد بررسی شده که ممکن است خدمات حفاظت برای آن‌ها بیشتر از سایرین مفید و یا اطمینان‌بخش باشد:

1. افراد بسیار ثروتمند، پول زیاد متحرک

کسانی که بسیار پول‌دار و یا قدرتمند هستند – مانند روسای شرکت ها یا تاجران برجسته – ممکن است توجهات ناخواسته‌ی زیادی را به خود جلب کنند و بنابراین می‌توانند نگران امنیت خود باشند. این نگرانی ممکن است به ویژه در هنگام مسافرت یا شرکت در رویدادهای بزرگ مانند کنفرانس‌ها یا گردهمایی‌ها بیشتر بروز کند. شاید این افراد حتی از دشمن خاصی هم آگاه نباشند و یا اصلاً دشمنی‌ای وجود نداشته باشد، اما واقعیت این است که داشتن پول یا قدرت زیاد، فرد را به یک هدف تبدیل می‌کند. استخدام محافظ شخصی می‌تواند کمک زیادی برای به حداقل رساندن خطرات کند.

2. مسئولیت مهم و کلیدی مدیران عامل و مدیران تجاری، دلیل نیاز به یک بادیگارد باتجربه

اغلب افراد معتقدند که مدیران گنجینه‌ای از ثروت هستند که از جایی به جای دیگر می‌روند یا حداقل چنین تصور می‌شود؛ زیرا «کلید»های شرکت‌های بزرگ و موفق در دست آن‌هاست. تصمیم به استخدام بادیگارد می‌تواند ایده‌ی خوبی برای حفاظت از آن‌ها باشد، به خصوص زمانی که در سفر هستند و بیشتر احتمال به‌وجود آمدن موقعیت‌های ناامن را دارند. مدیران همچنین می‌توانند با استخدام محافظ شخصی برای تعطیلات یا زمان‌هایی که می‌خواهند استراحت کنند، از امنیت خود مطمئن شوند.

3. کنترل محترمانه‌ی هواداران دوآتیشه با استخدام محافظ شخصی

سلبریتی‌ها، کاندیدای خوبی برای خدمات حفاظت شخصی هستند زیرا اغلب مورد توجه طرفداران پرشور قرار می‌گیرند. بیشتر طرفداران ممکن است به سادگی بخواهند یک عکس سریع بگیرند یا با افراد مشهور دست بدهند، اما همیشه این امکان وجود دارد که چنین برخوردهایی، مسیری تاریک داشته باشد. استخدام محافظ شخصی برای این افراد سرشناس کمک می‌کند تا رفتارهای طرفداران دو آتیشه محترمانه کنترل شود، و همچنین می تواند به ایجاد امنیت بیشتر در رویدادها، کنسرت‌ها، ملاقات‌ها و سایر موقعیت‌هایی که سلبریتی‌ها با مردم تعامل دارند کمک کند.

4. افراد مشهور رسانه‌ها، مرکز توجه ‌افراد سودجو

کسانی که درگیر داستان‌های رسانه‌ای هستند، ممکن است متوجه شوند که توجه زیادی به خود جلب می‌کنند که البته این چیزی‌ است که باید به آن عادت کنند. بسیاری از این توجه‌ها ممکن است مثبت باشد، اما احتمال اتفاقات ناخوشایند نیز وجود دارد. برای مثال، برخی از افرادی که نیت خوبی ندارند ممکن است برای ایجاد تشنج، به چنین افرادی مانند یک طعمه نگاه کنند که در نتیجه این افراد در مرکز توجه قرار می‌گیرند و نیاز به محافظ شخصی خواهند داشت.

5. استخدام محافظ شخصی ، بهترین راه کم کردن مشکلات خانوادگی

مسائل حقوقی مانند طلاق یا اختلافات خانوادگی معمولاً اذیت‌کننده هستند. همیشه این پتانسیل وجود دارد که چنین موقعیت‌هایی ناخوشایند شوند و یا یکی از طرفین سعی کند همه چیز را به سطح بعدی برساند. اگر درگیر چنین وضعیتی هستید، استخدام محافظ شخصی فکر بدی نیست. بادیگارد می‌تواند بر ملاقات‌های خانواده نظارت داشته باشد و روند رسیدگی به پرونده‌ی حقوقی را به دقت زیر نظر بگیرد و اطمینان حاصل کند که هیچ‌کس احساس خطر نمی‌کند و صلح حفظ می‌شود.

6. ایمنی مسافران بین‌الملی با استخدام محافظ شخصی

بسیاری از تاجران و یا مسافرین بین‌المللی به ویژه آن‌هایی که شرایط خاصی دارند، در سفر گاهی می توانند هدف سوءاستفاده‌گران قرار بگیرند، حتی اگر تمام اقدامات احتیاطی را رعایت کنند. برای مثال، احتمال دارد کسانی باشند که سعی کنند شما را بربایند و برای باج گرفتن نگه دارند و وقتی از فرصت استفاده کردند، باعث آسیب‌های جدی روحی و فیزیکی شوند. استخدام محافظ شخصی برای همراهی شما در سفر بهترین راه برای کاهش خطرات و ایمن نگه داشتن سفرهایتان است.

برای استخدام محافظ شخصی، چه ویژگی‌هایی را باید در نظر گرفت؟

وقتی پرسنل امنیتی مناسب، در زندگی شما قرار می گیرند تا از رفاه شما اطمینان حاصل کنند، به شما این امکان را می‌دهند که احساس امنیت کنید و خیلی راحت از امنیت پیشرفته و بدون وقفه در برنامه‌ی خود لذت ببرید. البته این نکته را در نظر بگیرید که شما می‌خواهید با یک تیم امنیتی که به آن اعتماد دارید کار کنید و هنگام شروع این همکاری، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های یک بادیگارد را بررسی کرده‌ایم.

داشتن تجربه‌ی بالا، متمایز کننده‌ی بادیگار حرفه‌ای و آماتور

ماهیت شغل یک بادیگارد مستلزم هوش فیزیکی و ذهنی است. مطمئناً شما نمی‌خواهید کسی که تازه شروع  به کار کرده است را استخدام کنید. پس به دنبال محافظی باشید که تجربه نظامی و یا اجرایی زیادی داشته باشد. افسران پلیس و پرسنل نظامی سابق، از تخصص لازم برای ایمن نگه‌داشتن شما و اموالتان از آسیب برخوردار هستند. مهارت‌ها و قابلیت‌های این متخصصان شامل مشاهده‌ی دقیق، تشخیص سریع خطرات، بازدارندگی از وقوع احتمالی مشکلات، مداخله فیزیکی به موقع و استفاده از سلاح‌های گرم در صورت لزوم است. توجه به این مهارت‌ها برای استخدام محافظ شخصی باعث می‌شود تا در صورت رخ دادن اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی، شرایط به درستی کنترل شود.

8 مهارتی که یک بادیگارد حرفه‌ای باید در یک دوره‌ی آموزشی سختگیرانه آموخته باشد

آموزش سختگیرانه، فکتور مهم برای استخدام محافظ شخصی.آریاگارد | بهترین مرکز استخدام محافظ شخصی و اسکورت ماشین تشریفات

یک ضرب‌المثل چینی است که می‌گوید «معلم سختگیر، دانش آموختگان درخشان تربیت می‌کند»، بادیگاردی که تحت آموزش‌های سخت‌گیرانه و عملی بوده باشد، به خوبی با شرایط احتمالی که قرار است رخ دهد، آشناست و نحوه‌ی رهایی از آن موقعیت را می‌داند. یک محافظ خوب علاوه بر داشتن تجربه مناسب، باید به خوبی آموزش دیده باشد. هنگام استخدام محافظ شخصی این نکته را در نظر داشته باشید که فرد مورد نظرتان حتماً آموزش‌های زیر را دیده باشد:

 1. آشنایی با نحوه‌ی گشت‌زنی در محدوده‌‌ای که به آن‌ها سپرده شده‌است
 2. کنترل وسایل نقلیه و عابرین پیاده
 3. کنترل نقاط دسترسی و خروجی
 4. اسکورت افراد و اموال آن‌ها
 5. پاسخ سریع به شرایط اضطراری
 6. هماهنگی با مجریان قانون
 7. مدیریت شرایط هنگامی که افراد آشفته هستند
 8. رفتار محترمانه و حرفه‌ای

قضاوت درست نسبت به اطراف، یعنی نه خیلی شکاک و نه خیلی خوش‌خیال

یافتن متخصص حفاظت اجرایی مناسب فراتر از تجربه و آموزش اوست. جستجوی شما احتمالاً به ویژگی‌های درونی این فرد، یعنی نوع نگرش او در شرایط مختلف  می‌رسد. این شخص باید قضاوت خوبی داشته باشد. قضاوت صحیح شامل تفکر مستقل از تنش‌های بیرونی و عمل مناسب  و به موقع است. از نشانه‌های قضاوت خوب می‌توان به رفتار آرام، هوش و دیدن شرایط از زوایای مختلف اشاره کرد.

مهارت رانندگی حرفه‌ای، فراتر از داشتن گواهی‌نامه

در هنگام استخدام محافظ شخصی، حتما دقت داشته باشید که محافظ شما باید مهارت رانندگی استثنایی داشته باشد. علاوه بر داشتن گواهینامه رانندگی، یک محافظ باید دارای مهارت‌های رانندگی حرفه‌ای برای حفظ جان و مال شما در شرایط حساس باشد. دانستن نحوه‌ی رانندگی ایمن، سریع و موثر در زمان بحران، مهارتی است که بادیگارد باید به صورت اصولی آموزش دیده باشد که متاسفانه بسیاری از کسانی که اسم خودشان را محافظ شخصی می‌گذارند، با این مهارت به درستی آشنا نیستند که در صورت همکاری با آن‌ها ممکن است در شرایط اضطراری در خیابان و یا اتوبان، جان شما به خطر بیافتد.

داشتن مهارت‌های ارتباطی عالی، متمایزکننده‌ترین ویژگی برای استخدام محافظ شخصی

در حالی که محافظ شما لزوماً نیازی ندارد که یک سخنران عالی باشد، اما هنگام استخدام محافظ شخصی، باید به دنبال فردی باشید که بتواند با دیگران، با اطمینان، دقیق و به روشنی ارتباط برقرار کند. مهارت‌های ارتباط بین فردی، از جمله کلامی و اشاره‌ای، به بادیگارد شما کمک می‌کند تا ایمنی لازم برای شما، در لحظات حساس فراهم کند.

تناسب اندام، کلید انجام فعالیت‌های بدنی پرقدرت و سریع

برای استخدام بادیگارد، حتماً توجه کنید که محافظ شما باید از نظر بدنی قدرتمند و سالم باشد. حفاظت از ایمنی افراد ممکن است به حرکات سریع، تماس فیزیکی و برخوردهای شدید نیاز داشته باشد. یک بادیگارد خوب نیازی ندارد که یک بدنساز خارق‌العاده باشد، بلکه باید سطح آمادگی جسمانی داشته باشد که شرایط لازم برای این شغل را برآورده کند.

تمرکز بالا و بدون حواس‌پرتی در دشوارترین شرایط

یک بادیگارد خوب باید همیشه هشیار باشد و به محیط اطراف خود توجه کند. شما نباید نگران باشید که بادیگاردتان دچار حواس‌پرتی و یا از دست دادن تمرکز شود. محافظ همیشه باید هوشیاری موقعیتی داشته باشد یعنی کاملاً به کوچک‌ترین اتفاقات در محیط اطرافش آگاه باشد. مراقبت دائمی یکی از ویژگی‌های اصلی یک متخصص امنیتی ایده‌آل است.

برخورد محترمانه، مهم‌ترین اساس اخلاق حرفه‌ای

برخورد محترمانه، مهم‌ترین شرط استخدام محافظ شخصی.آریاگارد | بهترین مرکز استخدام محافظ شخصی و اسکورت ماشین تشریفات

پرسنل حفاظت باید حرفه‌ای بودن را به تمام معنا از خود نشان دهند. محافظ شما همیشه در کنارتان هست و به همین دلیل با بیشتر افرادی که شما در طول روز با آن‌ها رفت و آمد دارید در ارتباط است. هنگام استخدام محافظ شخصی باید به دنبال فردی باشید که آموزش و تجربه‌ی  رفتار محترمانه با دیگران و یا خدمات به آن‌ها را داشته باشد. زیرا که محافظ شما همیشه با اطرافیانتان از جمله مهمانان، دوستان و یا مشتریان برخورد خواهد کرد. به یاد داشته باشید، این شخص باید بتواند اعتبار شما را حفظ کرده و بهبود بخشد، نه این‌که به آن آسیب برساند.

مهم‌ترین ویژگی برای استخدام محافظ شخصی: هم بازیکن تیمی و هم قهرمان تنها

شما باید محافظی استخدام کنید که به خوبی با دیگران کار کند. این شامل سایر محافظان و همچنین هر فرد دیگری که با شما تعامل دارد نیز می‌شود. همان طور که قبل‌تر گفته شد، محافظ شما باید بتواند با این افراد همکاری کند و به آن‌ها احترام بگذارد. در حالی که یک بادیگارد مناسب، قادر به برقراری ارتباط و کار در یک تیم است، همچنین می‌تواند به تنهایی هم به خوبی کار کند. محافظ شما باید بتواند وظایف خود را بدون سرپرست انجام دهد. پس هنگام استخدام محافظ شخصی فراموش نکنید که او باید بتواند بدون هدایت یا نظارت دیگران، سازنده باشد و کارها را درست جلو ببرد.

برای استخدام محافظ شخصی با ویژگی‌های بالا چقدر باید هزینه کرد؟

در جهان پراسترس امروزی، آریاگارد | بهترین مرکز استخدام محافظ شخصی و اسکورت ماشین تشریفاتمدیریت ریسک، بخشی از زندگی.

حالا که تا حدودی مطمئن شدید که به بادیگارد نیاز دارید یا نه و با ویژگی‌های یک محافظ شخصی حرفه‌ای آشنا شدید، احتمالاً مهم‌ترین چیزی که ذهن شما را مشغول کرده، بحث هزینه‌های استخدام محافظ شخصی است. به طور کلی یکی از بزرگترین موانع برای استخدام یک سرویس محافظت، هزینه است. حتی افراد سرشناس هم  از استخدام بادیگارد به دلیل نگرانی‌های بودجه خودداری می‌کنند. مانند کسانی که در حال حاضر دچار بیماری خاصی نیستند و به همین دلیل خود را تحت پوشش بیمه قرار نمی‌دهند، برخی افراد نیز از استخدام محافظ شخصی اجتناب می کنند زیرا هنوز با تهدید امنیتی مواجه نشده‌اند. متأسفانه، گاهی شرایط می‌تواند در یک لحظه تغییر کند. به عنوان فردی که در جهان پر استرس کنونی زندگی می‌کنید، مدیریت ریسک، بخشی از زندگی شماست. پس چیز دور از ذهن و عجیبی نیست که شما این نیاز را حس کردید کسی مسئولیت حفاظتتان را بر عهده بگیرد تا بتوانید بر روی زندگی و شغلتان متمرکز شوید.

همان‌طور که واضح است هیچ دو فرد یا ملکی به دلیل تفاوت شرایطی که دارند، نیازهای ایمنی یا امنیتی یکسانی ندارند. در نتیجه، هزینه حفاظت از آن‌ها می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد و تعیین قیمت متوسط امنیت شخصی را به چالش می کشد. به بیان ساده، هزینه استخدام محافظ شخصی، بسته به شرایط شما منحصر به فرد و متفاوت از دیگران است.

8 فاکتور که روی هزینه‌ی استخدام محافظ شخصی تاثیر می‌گذارند:

 1. آیا برای فقط یک رویداد که چند ساعته تمام می‌شود به امنیت نیاز دارید یا  به دنبال یک راه حل امنیتی طولانی مدت و 24 ساعته هستید؟
 2. برای محافظت از خود، خانواده و دارایی‌هایتان به چند محافظ نیاز دارید؟ به عنوان مثال، یک مشتری ممکن است به یک محافظ برای محافظت از یک ملک نیاز داشته باشد، در حالی که دیگری ممکن است به چندین محافظ امنیتی نیاز داشته باشد که در آن واحد کار کنند.
 3. مکان‌های مورد نظر شما که نیاز به حفاظت دارند چیست؟ چالش های امنیتی پیش روی این مکان ها چیست؟ مثلاً سطح امنیت یک بیمارستان با یک خانواده‌ی معمولی متفاوت است پس هر کدام نیاز به افرادی دارد که توانایی کنترل شرایط در هر یک را داشته باشد.
 4. اگر برای همراهی در سفر نیاز به بادیگارد دارید، مقاصد سفر شما چیست و چه مدت زمانی را در آن‌جا خواهید گذراند؟
 5. سبک زندگی شما و چالش‌های امنیتی مرتبط با آن چیست؟
 6. ارزش دارایی‌هایی که باید محافظت شوند چقدر است؟ آیا آن دارایی‌ها چالش‌های امنیتی منحصر به فردی دارند؟
 7. آیا تهدید امنیتی خاصی دارید که با آن روبرو هستید؟ چه عواملی دخیل هستند؟ برای مثال، اگر تحت تعقیب قرار می‌گیرید، ممکن است به مجموعه مهارت و ابزار خاصی نیاز داشته باشید.
 8. سطح کیفیت و تجربه عوامل محافظت از نظر شما چگونه است؟

از کجا بهترین بادیگارد را در ایران پیدا کنم؟

چگونه می‌توانم بهترین بادیگارد را برای استخدام محافظ شخصی پیدا کنم؟آریاگارد | بهترین مرکز استخدام محافظ شخصی و اسکورت ماشین تشریفات

یک بادیگارد خوب می‌تواند در بخش‌های مهم زندگی به همه این آرامش خاطر را بدهد که کسی آنجاست تا از آن‌ها محافظت کند و کمک می‌کند تا افراد مضطرب نباشند، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بنشینند و استراحت کنند. نگرانی را هرگز نمی‌توان به طور کامل از زندگی حذف کرد، اما امنیت ارائه شده توسط بادیگارها مطمئناً قسمت زیادی از این نگرانی را از بین می‌برد. مجموعه‌ی ما به امنیتی که ارائه می‌کنیم افتخار می‌کند زیرا ایمنی مشتریان ما مهم‌ترین دغدغه‌ی ماست. ما درک می‌کنیم که چقدر مهم است که احساس امنیت کنیم و می‌خواهیم این احساس آرامش را برای شما فراهم کنیم. یک محافظ در هر مرحله از زندگی و شغلتان، پشتیبان شماست. در آریاگارد برای خدمات رسانی به نیازهای امنیتی شما از بهترین نیروهای تخصصی در زمینه‌ی حفاظت شخصی استفاده می‌کنیم تا به راحتی با استخدام محافظ شخصی، با آسودگی خیال به دغدغه‌های زندگی‌تان بپردازید. با مشاوره‌ی رایگان آریاگارد، خیلی راحت بهترین بادیگاردهای ایران را پیدا کنید.

سوالات متداول

اگر شما به هر دلیلی احساس نیاز به امنیت بیشتر می‌کنید، با هر عنوان و جایگاه اجتماعی که دارید، می‌توانید با استخدام یک محافظ شخصی به طور حرفه‌ای از خود، خانواده و یا اموالتان محافظت کنید.

با توجه به تفاوت نیازهای امنیتی افراد و یا مکان‌های مختلف، نمی‌‌توان برای همه یک هزینه را مشخص کرد و هر موقعیت با توجه به سطح امنیتی که نیاز دارد ممکن است شامل هزینه‌‌های گوناگون و متفاوت از یک دیگر شود.

محتوای این پست چطور بود؟

بر روی ستاره جهت رای دهی کلیک کنید!

متوسط رای 3.3 / 5. تعداد رای: 18

هنوز کسی نظری نداده است !

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید

تماس بگیرید