آیا استخدام محافظ شخصی در تهران شرایط خاصی دارد؟

استخدام بادیگارد حرفه ای و کاربلد در تهران | مرکز حفاظتی آریاگارد

4.2
(13)
استخدام محافظ شخصی تهران یا دیگر شهرهای کشور چه ملزومات و شرایطی دارد؟
همه‌ی ما بعد از شنیدن کلمه‌ی «بادیگارد» به یاد امنیت و حفاظت می‌افتیم. چون اولین و مسلم‌ترین وظیفه یک بادیگارد، حفاظت از جان و مال فردی هست که عموما «کِلایِنت» خطاب می‌شود. بادیگاردها پیش از عادت‌های روزانه و همیشگی خود، باید ابتدا به یاد محافظت از کِلایِنت باشند تا هیچ صدمه مالی و جانی به او وارد نشود.
گاهی اوقات در دعواهای جدیِ خانوادگی یا کاری، و یا به‌خاطر جایگاه سیاسی یا اجتماعی ممکن است افراد مایل باشند که باید برای خود محافظ شخصی استخدام کنند. اما از شرایطِ لازم آگاهی ندارند و نمی‌دانند یک بادیگارد خوب چه ویژگی‌هایی دارد. معتبرترین مجموعه حفاظتی برای استخدام محافظ شخصی در تهران کجاست؟ اگر مایل هستید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری داشته باشید، تا انتهای این مطلب از آریاگارد، همراه ما باشید.

نگاهی دقیق به ویژگی‌های شغلی بادیگاردها

چه افرادی از بادیگارد و خدمات حفاظتی استفاده می‌کنند؟‌ طبیعی است که افرادی مثل ورزشکاران، شخصیت‌های سیاسی داخلی و خارجی، بازیگران و هنرمندان به این خدمات نیاز داشته باشند. اما این مسئله بسیار حیاتی‌تر از چیزی‌ست که بتوان به سادگی از آن گذشت.
محافظت از جان و اموال شما وظیفه‌ی محافظ شخصی شماست. بنابراین در درجه اول، زندگیِ او باید بر مبنای حفاظت از شما باشد. یعنی در هر لحظه و ثانیه‌ای از زندگی، محافظ شخصی شما باید نگران و درگیر مراقبت از شما و اموال‌تان باشد. پس این شخص باید مراقب تمام جوانب باشد و بتواند قبل از هر اقدامِ خطرناکی از خارج، آن را حدس زده و خنثی کند.
در مرحله بعد، بادیگارد شما باید دفاع شخصی و کار با سلاح‌های سرد و گرم را به خوبی بلد باشد. حتی این شخص باید در حفظ تعادل بین استراحت و ماموریت خود دقت بالایی داشته باشد.
بادیگاردها معمولا مدت زمان زیادی برای خواب ندارند. در نتیجه باید با استفاده از ترکیبات مهم غذایی مهم و استفاده از قهوه، خواب‌آلودگی خود را کنترل کنند. درضمن باید به بی‌خوابی هم عادت داشته باشند تا این مسئله بر ماموریت‌شان تاثیر منفی نداشته باشد.
از همه‌ی این مسائل نتیجه می‌گیریم که یک بادیگارد، یک مدیر تمام عیار و درجه‌یک است. چون باید در آنِ واحد، به تمام مسائل و امور تسلط داشته باشد. یعنی مدیریت چندین موضوع را همزمان به دست بگیرد. طبیعی است که هر شخصی توانِ جسمی و ذهنی این موقعیت شغلی را نداشته باشد و مناسب این شغل نباشد. پس شما برای استخدام محافظ شخصی باید به مجموعه‌ای مراجعه کنید که بهترین اشخاص را برای این حرفه انتخاب کنند.
ویژگی های یک بادیگارد خوب در تهران | آریاگارد

راهنمای جامع استخدام محافظ شخصی در تهران

اگر قرار باشد به هر دلیلی در موقعیت خطرناکی قرار بگیرید یا افرادی سر راه شما قرار بگیرند که خطری علیه شما ایجاد کنند، استخدام یک محافظ شخصی رو برای‌تان الزامی می‌شود. این فرد می‌تواند در هر شرایطی امنیت شما را ضمانت کند. 
محافظت از کِلایِنت در مقابل اقدامات و سوءقصدهای افراد مهاجم برای هر شخصی آسان نیست. شما هم به عنوان شخصی که قصد استخدام محافظ شخصی را دارد، باید با ویژگی‌ها و وظایف یک محافظ شخصی کاربلد و ماهر آشنا باشید.
در ادامه، با خصوصیات یک بادیگارد مجرب و مسلط آشنا خواهیم شد:‌

1. الزامات آموزشی محافظ شخصی جهت استخدام

بدون آموزش نمی‌توان کسی را برای بادیگاردی استخدام کرد. آموزش‌ها و مراقبت‌های بسیار مهمی باید به محفاظان شخصی ارائه داده شود تا فرد برای این شغل آمادگی لازم را کسب کند.

معمولا این شغل و جایگاه به تحصیلات خاصی نیاز ندارد. بنابراین مدرک تحصیلی دیپلم هم برای بادیگاردی کافی است. ولی با این حال فرد باید در تست‌های هوش و تست‌های مربوط به آمادگی جسمانی نمره مطلوب را کسب کند. چون این شغل به هوش بالا و سرعت عمل زیادی نیاز دارد.

در کنار این تست‌ها باید آموزش‌هایی در زمینه‌های دفاعی، کار با سلاح‌های گرم و سرد، تاکتیک‌های مختلف جنگی و… نیز به آنها ارائه شود. بعضی از بادیگارها و محافظان شخصی با گذراندن دوره‌ی عدالت کیفری، موقعیت‌های شغلی مناسب‌تری را برای خود فراهم می‌کنند.

این آموزش‌ها توسط شرکت‌های خصوصی امنیتی به کارمندان ارائه می‌شود. عموما این دوره‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • دوره جامع و کامل دفاع شخصی
  • نبردهای غیرمسلح
  • نبردهای مسلحانه
  • ارزیابی تهدیدها
  • کمک‌های اولیه
  • مهارت آموزی موقعیت‌های بحرانی
  • گواهینامه رانندگی

یادتان باشد که محافظ شخصی که استخدام می‌کنید باید فرد دانا و پراطلاعاتی باشد. شما می‌توانید با استخدام محافظ شخصی از مجموعه آریاگارد، بادیگاردهای مطلع، آگاه، مسلط و ماهری را در اختیار داشته باشید.

آموزش محافظ شخصی برای استخدام | آریاگارد

2. شرایط مجوز حمل سلاح برای محافظ شخصی

بادیگاردها همیشه باید مسلح باشند. عموما این سلاح، گرم است. چون سلاح‌های سرد از راه دور کارایی لازم را ندارند. اما با سلاح‌های گرم مثل اسلحه‌های مختلف می‌توان در موقعیت‌های لازم، از کِلایِنت مراقبت کرد.
حمل این سلاح‌ها نیاز به مجوز حمل سلاح دارد. البته دریافت این مجوز به عهده مجموعه محافظتی‌ست. پس شما وظیفه‌ای در این زمینه نخواهید داشت.
اما قبل از استخدام حتما مطمئن شوید که محافظ شخصی شما از این مجوز برخوردار است یا خیر. چرا که بسیاری از مجموعه‌ها در دریافت این گواهی کوتاهی می‌کنند. بنابراین اگر بعد از استخدام، در موقعیت خاصی محافظ شخصی شما مجبور به استفاده از این سلاح شود و مجوز نداشته باشد، مسئولیت آن به عهده شماست.

3. تسلط کامل بر دفاع شخصی؛ اصلِ مهمِ استخدام محافظ شخصی

مراقبت و حفاظت از کِلایِنت همیشه با استفاده از سلاح سرد و گرم امکان پذیر نیست. در بسیاری از مواقع بادیگارد شما باید با استفاده از مهارت شخصی و رزمی که دارد، از شما دفاع کند. پس مهارت در این زمینه نیز لازمه‌ی فعالیت در این حرفه می‌باشد. 
در هر شرایط و هر لحظه‌ای ممکن است به جان شما سوءقصد شود. اگر این سوء قصد پشت فرمان اتفاق افتد، مهارت رانندگی بادیگارد اهمیت دیگری پیدا می‌کند. اگر سوءقصد از دور و با سلاح گرم باشد، بادیگارد باید با سلاح گرم از شما دفاع کند. اما وقتی حمله مهاجم به‌صورت فیزیکی باشد، مهارت دفاعی بادیگارد اهمیت بالایی پیدا می‌کند.
اکثر محافظان شخصی به رشته تخصصی جوجیتسو تسلط کامل دارند. اما مهارت رزمی بادیگارد می‌تواند در زمینه‌های دفاع شخصی و دیگر ورزش‌ها نیز باشد. طبیعی است که وقتی بادیگارد شما در یک رشته ورزشی تخصص داشته باشد، هیکلِ او نیز ورزیده شده و قوای بدنی‌اش بالاتر می‌رود.

4. بینایی و شنوایی بدون نقص؛ عامل موثر در استخدام محافظ شخصی

برای استخدام محافظ شخصی در تهران، فردی که در شغل خود باید مراقب شرایط باشد، بینایی و شنوایی درجه‌یک اهمیت زیادی دارد. اگر هر کدام از این حواس 5 گانه دچار ضعف باشد، احتمال تشدید شدن شرایط بحرانی بیشتر می شود. بنابراین باید به این مسئله نیز اهمیت زیادی داد.
یک موقعیت بحرانی با یک نشانه‌ی کوچک آغاز می‌شود. اگه این نشانه‌ی کوچک دیده نشده و یا علائم ابتدایی‌اش به گوش نرسد، کنترل اوضاع دشوارتر خواهد شد. در نتیجه اگر محافظ شخصی که استخدام کرده‌اید ضعف بینایی یا شنوایی داشته باشد، این علائم ابتدایی را دیر تشخیص می‌دهد.
این مسئله صرفا به بینایی و شنوایی محدود نمی‌شود. اهمیت به تغذیه هم از دیگر وظایف بادیگارد است. چون مواد غذایی که بادیگارد در هر وعده به بدن خود می‌رساند، تضمین کننده سلامت جسمانی‌اش می‌باشد. مصرف مواد غذایی مرغوب و نوشیدنی قهوه روند کار اندام‌های داخلی بدن از جمله کلیه، کبد، قلب و… را بهبود بخشیده و بر تقویت حواس 5 گانه آنها تاثیر مثبت می‌گذارد. 

5. بادیگاردها برای استخدام باید اندام ورزیده داشته باشند

بادیگاردها معمولا در نگاه افراد، هیکلی و درشت اندام هستند. این مسئله با مهارت آن‌ها در زمینه‌های رزمی ارتباط مستقیم دارد. اما قد بلند و شونه‌های پهن با ورزش ممکن نشده و خدادادی است. 
هیچ شخصی منکر این مسئله نیست که قد بلند و هیکل درشت بر قوای بدنی موثر است. اما اگر این درشت اندامی بیش از حد باشد، نتیجه برعکسی برای وظایف بادیگارد و مراقبت از کِلایِنت دارد. چون اندام درشت مانع از سرعت عمل مناسب می‌شود.
نکته مهمی که باید قبل از استخدام به یاد داشته باشید این است که درشت هیکل بودن یک بادیگارد به معنای ماهر بودن او نیست. بسیاری از محافظان شخصی از قد متوسطی برخوردار هستند اما مهارت رزمی بالایی دارند. در نتیجه هیکل آنها هم ورزیده و عضلات‌شان پر قدرت است.
هنگام استخدام بادیگارد باید به قوای بدنی او توجه کنید. اما این مسئله را تنها با نگاه سطحی و ظاهری قضاوت نکنید. در موقعیت‌های مختلف مهارت و زور بازوی بادیگارد را بسنجید؛ حتی اگر قد او متوسط باشد.

6. مهارت استفاده از سلاح‌های گرم و سرد برای استخدام محافظ شخصی

در کنار مجوز حمل سلاح، نحوه کار با آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین مهارت در زمینه تیراندازی و نشانه‌گیری از دیگر آموزش‌هایی است که بادیگارد شما لزوما باید به آن تسلط داشته باشد. هر یک از این آموزش‌ها، احتمال حفظ جان و مال شما را بیشتر میکند. حین استخدام محافظ شخصی حتما به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشید.

استخدام محافظ شخصی با تیم حرفه ای آریاگارد

استخدام محافظ شخصی از تیم حرفه‌ای آریاگارد در تهران

از آنجا که بادیگاردِ شما نقش حساس و مهمی در زندگی‌تان ایفا می‌کند و قرار است از ارزشمندترین دارایی‌های شما محافظت کند، لازم است فردی را برای این کار انتخاب کنید که مهارت‌های مورد نیاز را داشته باشد.
 مهم‌تر از آن، این فرد باید قابل اعتماد باشد تا شما بتوانید با خیال راحت مسئولیت محافظت از خود و عزیزان‌تان را به او بسپرید.
ما در مجموعه آریاگارد از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت داریم و با هدف گسترش امنیت و آسایش شما عزیزان، شرایط را برای استخدام محافظانِ شخصیِ قابل اعتماد و ماهر فراهم کردیم. با ما می‌توانید به کمک ورزیده‌ترین بادیگاردها، امنیت زندگی‌تان را چندین برابر کنید.

به نظر شما چه شرایط دیگری می‌تواند در این تصمیم گیری موثر باشد؟

محتوای این پست چطور بود؟

بر روی ستاره جهت رای دهی کلیک کنید!

متوسط رای 4.2 / 5. تعداد رای: 13

هنوز کسی نظری نداده است !

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید

تماس بگیرید