معرفی 5 ویژگی مهم استخدام بادیگارد مخصوص بازیگر

استخدام مخصوص بازیگر و پنج ویژگی مهم

4.8
(4)

اگر در تمام دقایقی که مشغول کار هستیم و یا حتی در لحظاتی که کنار خانواده سپری می‌کنیم دغدغه‌ای از جنس عدم امنیت و آرامش داشته باشیم؛ ترس و نگرانی تمام آن لحظات را پر می‌کند و فرصتی برای لذت بردن از چیزی که در جریان است به ما نمی‌دهد. ترس از برهم خوردن آرامش خود و خانواده‌مان چنان برای‌مان مهم است که روی عملکردمان تاثیر منفی می‌گذارد و هرگز اجازه نمی‌دهد ما بهترین خودمان را نشان دهیم. به همین دلیل قبل از هر چیز باید به دنبال تامین امنیت بود.

حال اگر شغلی مانند بازیگری داشته باشید این مسئله بیشتر خود را نشان می‌دهد. چرا که بازیگر باید دقایق و حتی ساعت‌هایی شخصیتی دیگر را زندگی کند. خودش و افکارش را گوشه صحنه بگذارد و آدم جدیدی را که از لا به لای ورق‌های فیلم‌نامه شکل گرفته زنده کند. اما دل مشغولی‌های این چنینی در برابر بازیگران دیوار می‌شود و آن‌ها را از رسیدن به ایده‌آل‌شان باز می‌دارد.

یکی از راه‌های مطمئن برای فرو ریختن این دیوار بلند استخدام بادیگارد مخصوص بازیگر است.

بازیگری شغلی پر خطر!

عمدتا چیزی که از شغل بازیگری دیده می‌شود همان لحظه‌هایی است که دوربین ضبطش می‌کند. تصور این که فرصت زندگی کردن در قالب و شکل‌ دیگری داشته باشی هیجان انگیز است. اما کمتر کسی به جنبه‌های دیگر این شغل توجه می‌کند.

 بازیگری مستقیماً با نگاه مردم سر و کار دارد. آن‌ها می‌بینند، تحسین می‌کنند و نگاه‌هایشان یک اثر را ارزشمند می‌کند. اما این یک روی سکه است. روی دیگر آن چندان خوشایند نیست و متاسفانه زیاد هم به آن توجه نمی‌شود. شناخته شدن در کنار شیرینی‌هایش خطراتی را هم با خود به همراه می‌آورد.

 

برخی از انسان‌ها به جای این که علت ناکامی‌های خود را عدم تلاش‌شان بدانند، انگشت‌شان را به سمت آدم‌های معروف و موفق می‌گیرند و آن‌ها را مقصر می‌دانند. گاهی دیدن موفقیت‌های دیگران برای‌شان به قدری دشوار می‌شود که ‌دست به اقدامات نامطلوبی علیه‌شان می‌زنند. به همین دلیل امنیت بازیگران حتی در یک دورهمی خانوادگی بیرون از خانه هم ممکن است مورد تهدید قرار گیرد و خاطرات بدی را به جا بگذارد. در این شرایط است که بادیگارد مخصوص بازیگر اهمیت خود را نشان می‌دهد و وجودش ضروری می‌شود. حتی زمانی که انبوهی از مردم به سمت بازیگر هجوم می‌آورند تا از شدت علاقه و محبتی که دارند با او عکس بیاندازند هم باید فردی باشد تا ضمن حفاظت از او آرامش را برقرار کند و جمعیت را که برای دیدار با بازیگر محبوب خود آمده است کنترل کند.

اما محافظی که بتواند از پس این مسئولیت سربلند بیرون بیاید و آرامش و امنیت را برای سوژه خود فراهم کند، نیازمنده ویژگی‌های خاصی است.

پنج ویژگی که بادیگارد مخصوص بازیگر را از بقیه محافظان جدا می‌کند.

همه‌مون کم و بیش در فیلم‌ها و تصاویر ظاهر بادیگاردها و محافطان شخصی رو دیده‌ایم. ویژگی‌های مثل بدن ورزیده، قد بلند و صورتی جدی. اما در اینجا می‌خوایم از ویژگی‌های شخصیتی یک بادیگارد حرفه‌ای بگیم. مواردی که تایین می‌کند محافط می‌تواند از بازیگر به خوبی مراقبت کند یا خیر؟!

صداقت، به ظاهر بی‌ربط اما بسیار پر اهمیت

صداقت در ظاهر ربط چندانی به کاری که بادیگارد می‌کند، ندارد. اما بادیگاردی که شرایط و موقعیت را همان‌طور که هست برای سوژه خود توضیح ندهد و بخواهد با دروغ‌ و فریب خود را خوب نشان دهد، آنقدر غرق در دروغ‌های خود و نقابی که برای خود می‌سازد می‌شود که حواسش از ماموریت اصلی، یعنی حفاظت از جان و مال بازیگر به طور کامل پرت شده و  نه تنها موقعیت را امن‌تر نمی‌کند بلکه خود نیز عامل ناامنی می‌شود.

انظباط برای یک بادیگارد حرف اول را می‌زند.

نظم در شغل بازیگری یکی از ارکان مهم است. به طوری که با سر وقت نرسیدن بازیگر ممکن است کل پروژه عقب بیافتد و افراد زیادی معطل شوند. انظباط در حفاظت هم حرف اول را می‌زند. چرا که محافظ موظف است راس ساعت مقرر شده در محل حضور پیدا کند و وسائل و لوازم حفاظتی خود را همواره همراه خود داشته باشد. گاهی فراموش کردن یکی از این تجهیزات اتفاقات جبران ناپذیری را به دنبال می‌آورد. اما بادیگارد مخصوص بازیگر نیازمند نظم دو چندان است. بازیگران در طول‌ ماه در ساعت‌های مختلف روز به صحنه فیلم‌برداری می‌روند و در مراسم‌های زیادی حضور پیدا می‌کنند. همچنین در مکان‌های عمومی با خیل زیادی از جمعیت مردم رو به رو می‌شوند که مدیریت شرایط را بسیار دشوار می‌کند. به همین دلیل محافظان‌شان باید از نظم و انظباط بالایی برخوردار باشند تا اخلالی نه در فعالیت بازیگر و نه در وظیفه‌خودشان به وجود نیاید.

تعهد در حفاظت معنای دیگری دارد!

تعهد به کار در حرف آسان است اما در عمل هرکسی نمی‌تواند تعهد کامل و صد در صدی داشته باشد. در عرصه بادیگاردی موضوع تعهد رنگ دیگری به خود می‌گیرد چرا که فرق متعهد بودن و نداشتن تعهد در این شغل می‌تواند جان یک انسان را حفظ کند یا به زندگی‌اش خاتمه دهد.

محافظ باید بتواند در هر شرایطی مدافع سوژه خود باشد، او را از هر آسیبی حفظ کند و در مواقع خطر فرار را بر قرار ترجیح ندهد، بلکه سپری شود در برابر هر گونه خطر و آسیب.

بادیگارد باید ساکت باشد و خوب بشنود، اما نه همه چیز را!

صحبت کردن باعث می‌شود تمرکز ما از محیط اطراف کم شود. چرا که بخشی از توجه خود را به انتخاب کلمات‌، لحن گفتارمان و… می‌دهیم. اگر محافظ ساکت نباشد و بخواهد برای هر موضوعی شروع به صحبت و اظهار نظر کند، نه تنها دیگر تمرکزی بر روی محیط ندارد بلکه تحمل کردن چنین فردی آن هم در این مدت طولانی غیر ممکن می‌شود. به همین دلیل بادیگارد باید ساکت باشد و سعی کند خوب بشنود. اما نه همه چیز را.

بازیگران اطلاعات مهمی در خصوص زمان اکران و جزئیات فیلم‌ها دارند که درز هر کدوم از آن‌ها منجر به لطمه زدن به کل پروژه فیلم می‌شود. علاوه بر آن اطلاعات شخصی آن‌ها هم بسیار برای خبرگذاری‌ها، پیج‌های اینستاگرامی جذاب است تا به این وسیله ویو و بازدید خود را بالا ببرند. در نتیجه بادیگارد مخصوص بازیگران باید معتمد باشد و برای چنین اطلاعاتی به قول معروف یک گوشش در باشد و یک گوشش دروازه.

آراسته بودن بادیگارد بازتابی از آراسته بودن شماست

ویژگی بعدی از دسته‌ ویژگی‌های شخصیتی خارج می‌شود. اما وجود این ویژگی در هر بادیگارد مخصوص بازیگر بسیار ضروری و مهم است.

 بازیگران همواره هدف لنز‌های دوربین و چشمان عموم هستند در نتیجه ظاهرشان بسیار مورد توجه و قضاوت قرار می‌گیرد. از طرفی بادیگارد هم همواره در کنار بازیگر قرار دارد. درواقع در کنار او دیده می‌شود و ممکن است در عکس‌ها حضور داشته باشد. به همین دلیل ظاهر او نیز مورد توجه است.

منظور از ظاهری آراسته برای محافظ شخصی این است که محافظ لباسی ساده اما مرتب و تمیز بپوشد و شلخته به نظر نیاید. علاوه بر تمام این‌ها مطمئناً وجود فردی مرتب و تمیز در کنارتان به شما حس بهتر و اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد تا فردی شلخته که ظاهری چشم نواز ندارد.

بادیگارد مخصوص بازیگر، چه وظایفی دارد؟

اما محافظ شخصی دقیقا چه کاری برای بازیگر انجام می‌دهد و قرار است چه خدماتی را به او بدهد که وجودش به این اندازه ضروری است؟

محافظ شخصی شکوه شما در مراسمات

همیشه بعد از مراسم‌های مختلف مثل جشنواره فجر کل شبکه‌های اجتماعی پر می‌شوند از عکس‌ها و اخبار بازیگرانی که در این مراسم‌ها حضور یافته‌اند. کاربران برای بعضی از این بازیگران زبان به تحسین می‌گشایند و برای برخی دیگر چمدانی از انتقاد را هدیه می‌آورند. اما گاهی یک بازیگر به قدری در این گونه فضاها باشکوه حضور پیدا می‌کند که همه انگشت بر دهان می‌مانند. این نشان دهنده حرفه‌ای بودن و زیرکی بازیگر در انتخاب شیوه‌اش برای شرکت کردن در مراسم است.

محافظ، شکوه شما در مارسمات

 یکی از راه‌‌هایی که بسیاری از بازیگران معروف از آن برای حضور هر چه باشکوه‌تر استفاده کرده‌اند بادیگارد تشریفاتی است. بادیگارد تشریفاتی، شما را در بین بازیگران دیگر خاص و متمایز می‌کند و توجه بیشتری را به سمت شما جلب می‌کند.

بادیگارد، حافظ جان و مال شما

در طول روز از چند نفر در مکان‌های عمومی و شلوغ دزدی می‌شود؟ به چند نفر بدون هیچ دلیلی آسیب زده می‌شود و هیچ وقت عاملان آن دستگیر نمی‌شوند؟ حتما شما هم با من موافقید که تعداد این گونه اتفاقات زیاد است. اما اگر شما یک فرد شناخته شده باشید احتمال وقوع این رویدادهای ناراحت کننده بیشتر هم می‌شود. همان طور که بالاتر اشاره شد بعضی از افراد به طور ناخودآگاه تمایل دارند مصیبت‌های زندگی‌شان را پای کس دیگری بنویسند تا مگر این راه آرام‌شان کند و از عصبانیت‌شان کم کند. این تمایلات ممکن است در بعضی موارد بسیار تشدید شود و فرد کاری غیرعقلانی و خطرناک بکند و به فردی که او را مقصر تمام بدبختی‌های زندگی‌اش می‌داند آسیب بزند.
متاسفانه چه در ایران و چه در خارج از کشور زیاد شنیدیم که چنین افرادی قصد تعرض به جان و مال بازیگران را داشتند یا آن‌ها را تهدید کرده و ترسانده‌اند. به همین خاطر وجود یک محافظ شخصی در کنارتان که مراقب و حافظ شما باشد باعث می‌شود شما هم از لحاظ فکری در آرامش بیشتر‌ی باشید و هم در صورت بروز خطر از هر گونه صدمه ‌و آسیب مصون.

با محافظ شخصی هم شما و هم طرفدارانتان در آرمش و امنیت هستید

بازیگر‌ها هم آدم‌اند! گاهی خسته‌اند. گاهی حوصله معاشرت ندارند یا اصلاً کاری بسیار فوری دارند که باید سریعاً بروند و به آن رسیدگی کنند. اما بعضی اوقات طرفداران متوجه این موضوعات نیستند و به محظ دیدن یک بازیگر می‌خواهند به او نزدیک شوند و با او حرف بزنند. در این مواقع وجود بادیگاردی حرفه‌ای که آن‌ها را کاملا متحرمانه و با مهربانی متقاعد کند که الان امکان صحبت کردن و عکس گرفتن وجود ندارد بسیار کمک کننده‌است.

حتی اگر بازیگری بسیار مشتاق به برقراری ارتباط با طرفدارانش باشد باز هم به یک فرد برای این که جمعیت مردم را کنترل و هدایت کند نیاز است. درواقع وجود محافظ در شرایطی که جمعیت زیادی دور بازیگر را گرفته باعث می‌شود نظم بیشتری در بین طرفداران ایجاد شود و کسی از آن‌ها در آن شلوغی صدمه نبیند.

محافظ شخصی یا مزاحم شخصی؟!

شاید این سوال برای‌تان پیش بیاد که وجود یک بادیگارد مزاحمتی در کارهای روزمره‌تان به وجود نمی‌آورد؟ برای مثال شما همراه خانواده به یک رستوران شلوغ و معروف می‌روید تا شبی لذت بخش را در کنار آن‌ها سپری کنید. در این صورت حضور یک محافظ جمع صمیمی شما را برهم نمی‌زند؟ باید بگویم خیر، بادیگارد مخصوص بازیگر آموزش دیده‌است که چگونه در شرایط مختلف حضور پیدا کند تا نه در زمانی که بازیگر مشغول کار است و نه در زمانی که همراه‌ خانواده یا دوستانش است مزاحمتی برای او و اطرافیانش ایجاد نشود. بادیگارد در موقعیت‌های مختلف در فواصل و جایگاه‌های مختلفی از سوژه خود قرار می‌گیرد تا ضمن مراقبت از او اخلالی در فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد به وجود نیاید.

استخدام بادیگاراد مخصوص بازیگر از تیم حرفه‌ای آریاگارد

آریاگارد متشکل از یک تیم حرفه‌ای از بادیگاردهای باتجربه است که تعهد کاری بالا و مهارت زیادی دارند. ما درآریاگارد با هدف حفظ امنیت و آرامش شما فرآیند گرفتن محافظ شخصی رو خیلی آسان کردیم. به طوری که با یک مشاوره تلفنی بهترین بادیگاردهایی که مناسب شما هستند رو بهتون پیشنهاد می‌کنیم و بعد از انتخاب شما هماهنگی‌های لازم رو انجام داده و مراقب رو برای شما ارسال می‌کنیم.

بله، در آریاگارد این امکان وجود دارد که در صورت تمایل و خواست شما بادیگارد در نقش راننده شخصی هم انجام وظیفه کند.

آریاگارد با داشتن هفت سال سابقه در این حوزه در حال حاضر بزرگترین تیم تشریفات، مراقبت، همراهی در کشور محسوب می‌شود.

محتوای این پست چطور بود؟

بر روی ستاره جهت رای دهی کلیک کنید!

متوسط رای 4.8 / 5. تعداد رای: 4

هنوز کسی نظری نداده است !

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید

تماس بگیرید