معرفی 5 ویژگی مهم بادیگارد حرفه‌ای در بهترین مرکز حفاظتی تهران

استخدام بادیگارد شخصی | مرکز حفاظتی آریاگارد تهران

5
(2)

داشتن بادیگارد حرفه‌ای برای بسیاری از افراد اجتماع ضروری و مهم است. جایگاه اجتماعی و شغلی برخی از افراد باعث می‌شود تا جان آن‌ها و اعضای خانواده‌شان در جامعه در خطر باشد. در نتیجه بهتر است که به هنگام ورود به اجتماع، یک یا چند بادیگارد شخصی از این افراد محافظت کنند.

این مسئله تنها برای افرادی که دارای جایگاه اجتماعی خاصی هستند صادق نیست. در بسیاری از مواقع شخص یا گروه خاصی افراد را هدف تهدید جانی قرار می‌دهند. همچنین ممکن است خصومت‌های شخصی با فرد یا افرادی باعث شود تا شخصی در زمان تردد و رفت و آمد خود احساس امنیت نداشته باشد. در چنین شرایطی نیز حضور محافظ شخصی ضرورت دارد.

اما سوال ما این است که آیا می‌توان همه‌ی افراد را بادیگاردهای حرفه‌ای به حساب آورد؟ اگر شما عزیزان نیز مایل به شناخت ویژگی‌های کلیدی یک محافظ شخصی حرفه‌ای هستید، می‌توانید با این مطلب از وب‌سایت آریاگارد همراه باشید.

بادیگارد یا محافظ شخصی به چه کسی گفته می‌شود؟

«بادیگارد» یک محافظ شخصیِ دوره‌دیده می‌باشد که اصلی‌ترین وظیفه‌ی او محافظت از جان و مال کسی است که او را استخدام کرده است. در مقابل، فردی که بادیگارد وظیفه‌ی محافظت از او را دارد، «شخصیت» می‌نامیم.

زمانی که افراد در مکانی فرد درشت هیکلی را می‌بینند، پیش خود احتمال می‌دهند که این شخص بادیگارد یا محافظ شخصی باشد. اما این تصور عموم، اشتباه است.

بادیگارد بودن فقط به درشت هیکل بودن و قد بلند داشتن نیست. یک بادیگارد حرفه ای، علاوه بر اندام ورزیده، مهارت های ویژه ای را در خود پرورش داده است.

دشواری‌ها و سختی‌های این حرفه بسیار است. تنها شخصی در این حرفه موفق می‌شود که با علاقه و رضایت در آن شرکت کرده باشد. 

محافظت شخصی، شغلی ساده یا دشوار؟

بسته به جایگاه اجتماعی فردی که بادیگارد از او حفاظت می‌کند، چالش ها و دشواری های این مسیر متفاوت است. به عنوان مثال، اگر فردی محافظ شخصی یک بازیگر یا سلبریتی باشد، ممکن است خطر چندانی جان او را تهدید نکند. چون احتمال سوء قصد به جان یک بازیگر یا هنرمند کمتر است. اما بادیگاردِ یک شخصیت سیاسی یا دیپلمات مجبور است تا هر لحظه و هر جایی مراقب جان شخصیتِ خود باشد.

گاهی محافظ شخصی مجبور است برای حفاظت از شخصیت، خود را سپر کند و در نتیجه سلامت خود را به خطر بیندازد. به همین دلیل است که شغل بادیگاردی را بسیار پر خطر و پر مسئولیت می‌دانیم.

استخدام بادیگارد حرفه ای و کاربلد | مرکز حفاظتی آریاگارد

یکی دیگر از مواردی که دشواری این حرفه را دو چندان می‌کند، بی‌خوابی است. بادیگاردها موظف هستند که خواب مختصری داشته باشند. حتی باید در زمان خواب خود نیز مراقب اطراف باشند و نیمه هوشیار بخوابند. استفاده از قهوه در این حرفه برای حفظ هوشیاری در زمان بیداری بسیار واجب و کمک کننده است.

ویژگی‌های یک بادیگارد کاربلد و حرفه‌ای

اگر در پی استخدام یک محافظ شخصی هستید و یا خودتان بادیگارد هستید و می خواهید در شغلتان ارتقا پیدا کنید، در قدم اول باید ویژگی های کلیدی یک بادیگارد حرفه ای را بشناسید.

با چشمان باز به استخدام محافظ شخصی اقدام کنید!

در غیر این صورت ممکن است در ازای هزینه ای که برای محافظت شخصی پرداخت می‌کنید، خدمات با کیفیتی دریافت نکنید.

در ادامه، با 5 ویژگی مهم یک محافظ شخصی آشنا خواهیم شد:

 • حواسِ جمع و دقت بالا، از اصلی‌ترین خصوصیات یک بادیگارد حرفه‌ای‌ست.
 • فرز بودن یک محافظ شخصی در اولویت است. بنابراین باید اندامی سرحال و آماده داشته باشد.
 • ورزیده بودن بدن یک بادیگارد نیز به اندازه دقتِ بالای او اهمیت دارد.
 • دفاع شخصی! بادیگارد شما باید دوره‌های مختلفی را در این زمینه تکمیل کرده باشد.
 • تسلط بر رانندگی در شرایط پرخطر از دیگر ویژگی‌های بسیار مهم یک بادیگارد کاربلد است.

1. حواس جمع و دقت بالا؛ مهم‌ترین ویژگی یک بادیگارد

زمانی که صحبت از ویژگی های یک بادیگارد خوب به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن هر فرد میرسد، داشتن بدن ورزیده و مهارت های فیزیکی است. در حالی که مهارت های فیزیکی بدونِ داشتن ذهنی آماده و فعال، کاربردی ندارد.

محافظ شخصی شما باید به اندازه کافی تیزبین و دقیق باشد تا خطرات را سریع شناسایی کرده و در کمترین زمان، عکس العمل مناسب را نشان دهد.

یک بادیگارد خوب مرتباً در زمینه های مختلف آموزش می‌بیند تا در زمان ماموریت بتواند از هر جهت مراقب اوضاع باشد.

بادیگارد حرفه ای و محافظ در تهران

همچنین بادیگارد باید مهارت‌های خود را ارتقا داده و تجربیات زیادی بدست آورد که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • مراقبت‌های همه جانبه؛ به این معنا که در زمان ماموریت بتواند محیط اطراف را از هر نظری بررسی کرده به شناسایی عوامل مختلف بپردازد. همزمان که از شخصیت مراقبت می‌کند، مراقب تمامی درب‌های ورودی و خروجی در مکان مورد نظر باشد. در خیابان و هنگام تردد‌های درون شهری و یا حتی برون شهری، کاملا مراقب خودروها و موتورسیکلت‌هایی که در حال رفت و آمد هستند، باشد. همچنین باید بخشی از توجه خود را به عابرین اختصاص دهد.  چرا که خطر از هر جهتی می‌تواند شخصیت را تهدید کند.
 • مهارت ارتباط با اطرافیان و تفکیک موقعیت شغلی از زندگی خصوصی نیز برای یک محافظ شخصی واجب و حیاتی است.

ارائه کمک‌های اولیه نیز مهارتی است که بادیگاردها باید به آن مسلط باشند. این مهارت برای زمانی است که خود بادیگارد و یا شخصیت، دچار جراحتی شده باشند. در نتیجه این ویژگی بسیار حیاتی و مهم است.

2. یک بادیگارد حرفه‌ای به لحاظ فیزیکی آماده و سرحال است

بادیگاردها معمولاً مدت زمان طولانی در حرکت هستند و باید تمام محیط را بررسی کنند. بنابراین کار آنها بسیار انرژی بر است. به گونه ای که شاید یک فرد معمولی پس از یک روز انجام وظیفه در نقش بادیگارد به یک روز کامل استراحت نیاز داشته باشد!

اما شرایط یک بادیگارد ایجاب می‌کند که در روزهای متوالی با وجود کار سخت، انرژی خود را حفظ کند. بنابراین مبارزه با خستگی و کم‌خوابی در این زمینه شغلی، حیاتی‌ست.

به همین دلیل عموماً بادیگاردها در طول روز خود مصرف بالایی از قهوه دارند تا با خستگی و خواب‌ آلودگی مبارزه کنند. طبیعی است که وقتی خستگی و کسلی در بدن نباشد، در مواقع خطرناک و تهدیدآمیز، بهترین عکس العمل را در پاسخ به این شرایط از خود نشان خواهد داد.

استخدام بادیگارد مسلط به مهارت های رزمی | آریاگارد

3. هیکل ورزیده و تنومند؛ بارزترین ویژگی یک بادیگارد کاربلد

منظور ما از این ویژگی، صرفاً اندام درشت نیست. بسیاری از بادیگاردها ممکن است قد متوسطی داشته باشند، اما همه‌ی آن‌ها هیکل ورزیده دارند و ورزشکار هستند. ورزش از اصلی‌ترین بخش‌های زندگی یک محافظ شخصی است. چرا که اندام تنومند او باید حفظ شود.

البته که درشت بودن هیکل یک بادیگارد یک ویژگی‌ مثبت برای او به حساب می‌آید. چرا که کنترل شرایط برای او راحت‌تر است. در بسیاری از موارد نیز افراد مهاجم با دیدن درشتی هیکل بادیگارد، می‌ترسند. بنابراین ممکن است دست از تهاجم بردارند. البته این هیکل نباید به قدری بزرگ باشد که امکان تحرک را از او بگیرد. محافظ شخصی شما باید چابک و فرز باشد. آنها باید در عین قدرتمندی، بتوانند در موقعیت‌های بحرانی، سریع‌ترین عکس العمل را داشته باشند.

4. یک محافظ شخصی بهتر است به یک یا چند ورزش رزمی مسلط باشد.

لحظات بحرانی‌ای که یک شخصیت با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، همیشه با استفاده از سلاح گرم نیست. در بسیاری از این تهاجمات، درگیری فیزیکی اجنتاب‌ناپذیر است. بنابراین بادیگارد باید بتواند علاوه‌بر توانایی استفاده از سلاح گرم، با مهارت‌های رزمی خود از شخصیت دفاع کند.

به خاطر داشته باشید که وظیفه یک بادیگارد، مهار تنش‌ها و دعواهاست. بنابراین او هرگز نباید آغازگر یک درگیری باشد. او تنها باید خطرات احتمالی را دفع کند و مراقب شرایط باشد. اما در زمانی که حمله ای رخ داد و شرایط بحرانی شد، باید از تمام امکانات و شرایط خود استفاده کند تا جان شخصیت حفظ شود.

ورزش‌های رزمی مختلفی وجود دارد که یک بادیگارد می‌تواند آنها را یاد بگیرد. اما اصلی‌ترین ورزش‌ها برای این حرفه شامل موارد زیر است:

 • کراوماگا
 • جوجیتسو برزیلی
 • جودو

5. بادیگارد و رانندگی حرفه ای و مسلط

رانندگی در شرایط پراسترس و متشنج یکی دیگر از شرایطی است که یک بادیگارد باید به آن مسلط باشد. ممکن است مخالفین و افراد سودجو در زمان رانندگی به شما حمله کنند. در نتیجه محافظ شخصی شما در این لحظه با مهارت رانندگی‌اش می‌تواند از شما مراقبت کند. همچنین در این مواقع خستگی ناشی از خواب ناکافی نباید خللی در مدیریت شرایط ایجاد کند. بنابراین باز هم مصرف نوشیدنی‌هایی همچون قهوه برای سرحال ماندن و مبارزه با خستگی به کمک ما می آید.

یک سوال مهم؛ بادیگارد درشت‌هیکل بهتر است یا تکنیکی؟

این سوال نه تنها برای شخصیت‌های مختلف، بلکه برای خود بادیگاردها و افراد مختلف نیز سوال است. اصلی‌ترین ویژگی یک بادیگارد چهارشانه بودن اوست یا مهارت‌های رزمی‌اش؟

در این مورد باید بگوییم ورزیده بودن یک بادیگارد و مهارتش در زمینه‌های رزمی بر درشتی هیکل او اولویت دارد. اما قد بلند و چهارشانه بودن برای یک بادیگارد یک ویژگی مضاعف و مثبت است.

از طرف دیگر، مسائلی همچون سلامتی شخصی، چابکی و مدیریت بحران بسیار مهم‌تر از درشتی هیکل برای یک بادیگارد است. یک محافظ می‌تواند با استفاده از مصرف نوشیدنی‌های مقوی همچون قهوه، سلامت ارگان‌های اصلی بدن خود از جمله کبد و قلب را تضمین کند. این نوشیدنی گرم برای ورزیدگی عضلات و کاهش چربی بدن ورزشکاران و بادیگاردها نیز بسیار مفید است.

بادیگاردهای وبسایت آریاگارد

استخدام حرفه ای ترین بادیگاردها از مرکز حفاظتی آریاگارد تهران

حتما در طول این مقاله با اهمیت این حرفه و خطرهایی که جان شخصیت و بادیگارد را تهدید می‌کند، آشنا شده‌اید. تمام این خطرات و مواقع بحرانی را می‌توان به کمک یک محافظ شخصی مجرب و متبحر مدیریت کرد. مرکز حفاظتی آریاگارد، با همکاری بادیگاردهای به خوبی آموزش دیده و توانمند، بهترین خدمات را در این زمینه به شما عزیزان ارائه می‌کند.

محتوای این پست چطور بود؟

بر روی ستاره جهت رای دهی کلیک کنید!

متوسط رای 5 / 5. تعداد رای: 2

هنوز کسی نظری نداده است !

2 دیدگاه

 • سلام
  بادیگاردهای شما همه این ویژگی هارو باهم دارن یا به نسبت کارایی متفاوت هستن؟

  • سلام
   در مجموعه ما به نسبت نیاز شما انواع بادیگارد موجوده تا بتوانید بهترین تجربه و داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید

تماس بگیرید