بادیگارد برای مراسم یا همایش در تهران

بادیگارد برای مراسم و همایش در تهران | آریاگارد

5
(2)

تیم های تشریفاتی زیادی در ایران وجود دارند که اقدام به ارائه‌ی نیروی بادیگارد کرده‌اند. بادیگاردها افرادی دوره‌دیده هستند و مشخصات منحصر به فردی دارند. قد اغلب بادیگاردها بیشتر از ۲ متر بوده و در ارگان‌های مختلف فعالیت می‌کنند. در بیشتر مواقع ۴ بادیگارد برای تامین امنیت مراسم یا همایش در تهران حضور دارند که به همراه فرد خاصی در مراسم شرکت می‌کنند.

بادیگاردها نه تنها در مراسمات رسمی و غیررسمی، بلکه در بخش‌های دیگری هم‌چون سمینارها، همایش‌ها، کنسرت، اختتامیه و مواردی از این قبیل به عنوان محافظ شخصی فعالیت می‌کنند. محافظین شخصی نه تنها برای اسکورت کردن یک شخص، بلکه جهت اسکورت گروهی نیز به کار گرفته می‌شوند.

تعریف کلی بادیگارد مراسم

اگر بخواهیم تعریف کلی بادیگارد را برایتان عنوان کنیم، می‌توانیم بگوییم بادیگارد یک فرد مجرب و آموزش‌دیده است که وظیفه‌ی تامین امنیت را به عهده دارد. محافظ شخصی معادل فارسی کلمه‌ی Bodyguard در انگلیسی، و شخصی است که دوره های اختصاصی را پشت سر گذاشته است. افراد مهم دولتی و شخصی برای مقابله با خطرات احتمالی می‌بایست یک یا چند محافظ داشته باشند. علاوه بر این، اشخاصی که مدام در حال جابه‌جایی اسناد و مدارک مهم هستند نیز می بایست چند محافظ شخصی به همراه داشته باشند.

حضور ۴ بادیگارد برای مراسم یا همایش در تهران امری رایج است. امروزه سازمان‌های زیادی در ایران وجود دارند که اقدام به ارائه‌ی خدمات در زمینه‌ی بادیگارد کرده اند و افراد دوره‌دیده را برای مدت زمان مشخص در اختیار اشخاص و سازمان‌ها قرار می‌دهند. مشکلات حقوقی زیادی در خصوص بادیگارد در ایران وجود دارد و به همین جهت سازمان‌های ارائه دهنده می‌بایست با احراز هویت شخص بادیگارد اقدام به استخدام این اشخاص کنند.

علاوه بر آن شخص محافظ حتما باید آموزش‌های تکمیلی خود را به پایان رسانده باشد تا اشخاص بتوانند با خیالی آسوده آن‌ها را در بخش‌های مختلف به کار گیرند.

بادیگاردهای VIP مخصوص مراسم و همایش

مهم ترین افراد باید از بادیگاردهای VIP برای امنیت شخصی خود استفاده کنند. مدیران و افراد مشهور برای جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه و همچنین رفتارهای تهدیدآمیز باید از محافظان فوق حرفه‌ای استفاده کنند. سلامت افراد سرشناس مهم‌ترین چیزی است که برای بادیگاردهای VIP اهمیت دارد. علاوه بر مدیران اجرایی، افراد ثروتمند نیز می‌توانند از بادیگاردها برای جلوگیری از سرقت و مواردی از این قبیل استفاده کنند. 

بادیگاردهای VIP وظیفه‌ی جلوگیری از تعرض و صدمه رساندن را نیز بر عهده دارند. این افراد از سلامت روحی و جسمی بالایی برخوردار بوده و در شرایط مختلف عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهند. بادیگاردهای VIP همواره محیط اطراف و رفتار انسان‌ها را تحت کنترل قرار داده و دقت بالایی به جزئیات دارند. 

محافظ‌‌های حرفه‌ای زودتر از باقی افراد به منطقه‌ی مورد نظر وارد می‌شوند و تمامی ورودی‌ها و خروجی‌ها را مورد بررسی و کنترل قرار می‌دهند. پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید از ۴ بادیگارد برای مراسم یا همایش در تهران استفاده کنید، بهتر است از افراد VIP استخدام کنید تا کار خود را به درستی انجام دهند. برخی از بادیگاردها در صورت نداشتن صلاح‌دید یا شرایط جسمی مناسب در زمان برگزاری مراسم، وظیفه‌ی خود را موقتا به یک بادیگارد جانشین واگذار می‌کنند که تصمیم‌گیری در این زمینه بر عهده‌ی تیم حفاظتی است.

چه افرادی باید از بادیگارد استفاده کنند؟

اشخاص سرشناس، هنرمندان، خوانندگان معروف و همچنین افرادی که در بخش‌های سازمانی و دولتی مهم مشغول به کار هستند، حتما باید از محافظ شخصی استفاده کنند. بادیگاردها باید فیزیک بدنی فوق‌العاده‌ای داشته باشند تا بتوانند خطرات احتمالی را شناسایی و اقدام مناسب را انجام دهند. محافظان شخصی باید دوره CPR را که یکی از دوره‌های مهم در این زمینه می‌باشد، سپری کرده باشند.

برترین بادیگاردها افرادی هستند که دارای گواهینامه بین‌الملی در این زمینه هستند و دوره‌های شناسایی، خنثی‌سازی، پیش‌گیری از مواد مخدر، درگیری‌ها و…  را دیده‌اند. این افراد باید آموزش کار با سلاح‌های سرد و گرم را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته باشند تا در زمان مناسب بتوانند عکس‌العمل مناسبی از خود نشان دهند.

برخی از سرشناس ترین افراد در جهان که از بادیگارد شخصی استفاده می کنند:

 • رهبر کره‌ی شمالی (کیم جونگ اون)
 • رئیس‌جمهور روسیه (ولادیمیر پوتین)
 • رئیس‌جمهور آمریکا (جو بایدن)
 • رئیس‌جمهور ترکیه (طیب اردوغان)
 • رهبر کاتولیک‌ها (پاپ فرانسیس)
 • محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی)
 • نخست‌وزیر ژاپن (شینزو آبه)
 • رئیس‌جمهور گینه ( آلفا کانده)
 • ملکه‌ی انگلیس (الیزابت دوم)
 • رئیس‌جمهور چین (شی جین پینگ)

برخی از افراد به قدری سرشناس هستند که حتی هنگام بیرون رفتن از منزل، باید محافظان خود را به همراه داشته باشند.

Play Video about هزینه بادیگارد در تهران | آریاگارد

مهم ترین شرایط داشتن بادیگارد در کشور ایران

هر کشوری دارای قوانین خاص برای گرفتن بادیگارد می باشد، در ایران نیز این کار نیازمند اخذ مجوزهای لازم است. فردی که قرار است اقدام به استخدام بادیگارد کند حتما باید فردی سرشناس بوده و ابتدا باید به این سوال پاسخ بدهیم که آیا خطری وی را تهدید می‌کند یا نه. این موارد به طور دقیق در شورای امنیت بررسی می‌شود.

البته لازم به ذکر است مقام قضایی در هر استان نیز شرایط نیاز به بادیگارد برای هر شخص را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که فرد درخواست دهنده شرایط لازم را دارا باشد، اجازه استخدام محافظ برای او – البته به طور موقت – صادر خواهد شد. 

برای استخدام محافظ شخصی در کشور قوانین پیچیده‌ای وجود ندارد و تنها در صورتی که صلاحیت داشتن بادیگارد تایید شود، شما می‌توانید تعداد یک یا چهار عدد بادیگارد استخدام نمایید.

آیا داشتن ۴ بادیگارد برای مراسم یا همایش در تهران کافیست؟

 در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، ۴ محافظ شخصی آموزش دیده که شرایط سفید، زرد، نارنجی و قرمز را تشخیص داده و عکس‌العمل مناسبی در این شرایط دارند، بهترین انتخاب برای استخدام هستند که شما می‌توانید از آن بهره ببرید. برای برگزاری مراسم یا همایش در تهران در نهایت امنیت، 4 نفر حضور می‌یابند که فرد سرشناس را در تمامی مراحل همراهی می‌کنند. این 4 نفر باید در اطراف فرد قرار بگیرند و خطرات احتمالی را شناسایی کنند.

لازم است که دو نفر در جلوی شخص حرکت کرده و دو بادیگارد دیگر در پشت سر فرد حرکت کنند. استخدام بادیگارد شرایط ویژه‌ای دارد و شما باید در این زمینه آشنایی کافی داشته باشید. برخی از بادیگاردها تنها در مراسم خاص شرکت می کنند اما برخی از آنها افرادی هستند که در تمامی بخش‌ها می‌توانند شرکت کنند. تشریفات تجاری، مجالس عروسی و عزا، جلسات و…  از مواردی هستند که شما می‌توانید از بادیگاردهای شخصی بهره ببرید.

شرایط لازم برای بادیگارد شدن

به طور کلی اشخاصی که شرایط لازم برای بادیگارد شدن را دارند، نیازی به تحصیلات دانشگاهی خاصی نداشته و پس از گذراندن آموزش‌های لازم، به راحتی می توانند استخدام شوند. البته فراموش نشود افرادی که در رشته‌های مرتبط با این مشاغل تحصیل کرده‌اند می‌توانند پیشرفت بهتری داشته باشند. رشته‌های افسری بهترین انتخاب برای علاقه‌مندان به بادیگارد است.

مهم ترین چیزی که برای بادیگارد شدن نیاز است داشتن اندام ورزیده و قوی می باشد. بادیگاردها نباید قدی کمتر از ۱۸۰ سانتی‌متر داشته باشند و وزن آنها نیز نباید از عدد ۱۰۰ تجاوز کند. محافظ شخصی دارای هیچ‌گونه بیماری خاصی نبوده و دارای چشمان کاملا سالمی است.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد سن بادیگاردهاست. این اشخاص باید بالای ۲۶ سال سن داشته باشند. هر محافظ شخصی باید شرایط جسمی، سلامت روانی و سوابق پزشکی و کیفری استانداردی داشته باشد. افرادی که سابقه‌ی مصرف مواد مخدر داشته باشند، نمی توانند در مشاغل مرتبط با محافظ شخصی فعالیت کنند.

یک بادیگارد مراسم یا همایش دارای چه ویژگی هایی است؟

به جز مواردی همچون عدم سوءپیشنه، سوابق کیفری و همچنین داشتن بدنی سالم و ورزیده، یک بادیگارد باید ویژگی‌های دیگری نیز داشته باشد. ذکر این نکته را مهم می‌دانیم که یک بادیگارد باید قبل از اینکه بخواهد در این بخش فعالیت داشته باشد، دارای برخی از ویژگی‌های لازم باشد. برخی از موارد نیز پس از تایید فرد به او آموزش داده می‌شود.

مهم ترین ویژگی‌های یک بادیگارد:

 • دارای مهارت‌هایی در زمینه‌ی دفاع شخصی است.
 • مهارت رانندگی دارد.
 • آموزش‌های رزمی و دفاع شخصی را پشت سر گذاشته است.
 • توانایی کار با با انواع سلاح‌های گرم و سرد را دارد.
 • مهارت‌های دفاع در برابر خطر را پشت سر گذاشته است.
 • توانایی کنترل احساسات و خشم خود را دارد.
 • در سریع‌ترین زمان اقدام به تصمیم‌گیری مناسب می‌کند.
 • دوره‌ی کمک‌های اولیه را پشت سر گذاشته است.
 • توانایی رساندن کمک در شرایط سخت و مصدومیت‌ها را داشته و می‌تواند جان خود و اشخاص را نجات دهد.

برخی از افراد به اشتباه باور دارند که وظیفه‌ی بادیگاردها تنها درگیری یا کار با سلاح‌های سرد و گرم در شرایط مختلف است؛ در صورتی که این افراد با در نظر گرفتن دوره‌هایی که پشت سر گذاشته‌اند، باید توانایی‌های دیگری نیز داشته باشند. بادیگاردهای آموزش‌دیده باید فرد را از مسیرهای امن همراهی کنند و رفتار انسان ها را تحت کنترل داشته باشند. بادیگاردهای فوق حرفه‌ای را با نام دیگر آچار فرانسه نیز می‌شناسند و این بدین معنی است که توانایی هر کاری را دارند.

اگر فرد سازمانی یا مهمی در همایش‌ها و مراسم‌های برگزار شده در ایران حضور پیدا کند، ۴ بادیگارد برای تامین امنیت جانی او حضور پیدا می‌کنند. البته برخی از افراد تنها از یک یا دو بادیگارد استفاده می کنند اما اشخاصی که سرشناس‌تر هستند حتما باید از ۴ بادیگارد یا بیشتر – بسته به شرایط – استفاده کنند.

چه زمانی نیاز به بادیگارد داریم؟

هنگامی که قرار است در موقعیت‌های خطرناکی قرار بگیریم حتما باید از بادیگارد استفاده کنیم. برخی از مدیران و اشخاص سرشناس ممکن است تحت کنترل قرار بگیرند و جان‌شان در معرض خطر قرار باشد، در چنین شرایطی می‌بایست از بادیگارد کمک گرفت تا خطرات احتمالی به حداقل برسد. در برخی از موارد افراد ناشناسی فرد را تهدید کرده و ممکن است آزاری به وی برسانند، در چنین مواقعی فرد سرشناس برای اطمینان بیشتر باید یک یا چند محافظ به همراه داشته باشد تا اوضاع را تحت کنترل قرار دهند. 

نکته حائز اهمیتی که در این بین وجود دارد این است که باید بسته به شرایط و نیاز اقدام به استخدام بادیگارد نمایید. به طور معمول ۴ بادیگارد برای مراسم یا همایش در تهران و شهرهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد که به طور کامل می‌توانند اوضاع را تحت کنترل قرار دهند. بسیاری از بادیگاردها به صورت شبانه‌روزی فعالیت دارند و تعدادی از آن‌ها نیز تنها در روز و یا شب استخدام می‌شوند. 

ذکر این نکته را مهم می‌دانیم که آموزش‌های بادیگارد در شب و روز با یکدیگر مشابه نبوده و فرد محافظ در زمان مناسب باید اقدام مناسبی انجام دهد.

بادیگارد مراسم و آخرین نکته

یک بادیگارد خوب باید دارای گواهینامه‌ی مرتبط با شغل خود و همچنین سابقه‌ی کاری کافی باشد تا افراد با اطمینان خاطر بتوانند از حضور او بهره ببرند. افرادی که سفرهای خارجی انجام می‌دهند و می‌خواهند از بادیگارد در دو یا چند کشور استفاده کنند، باید محافظ‌هایی را به کار گیرند که دارای گواهینامه بین المللی باشند. این افراد می توانند در کشورهای مختلف همراه شما باشند و وضعیت را تحت کنترل قرار دهند. 

قبل از این که بخواهید اقدام به استخدام بادیگارد مراسم یا همایش کنید سعی کنید سابقه‌ی کیفری فرد را مورد بررسی قرار دهید. محافظ‌های قابل اعتماد هیچ‌گونه سابقه‌ی کیفری ندارند و از فرم بدنی خوبی برخوردارند. بادیگاردهایی که از نظر جسمی و روانی اوضاع خوبی ندارند نمی‌توانند انتخاب مناسبی برایتان باشند. بنابراین در هنگام استخدام بادیگارد تمامی جوانب و شرایط را در نظر بگیرید. به جز مواردی که عنوان شد، بادیگاردها از هیچگونه مواد مخدر، مشروبات الکلی و مواردی از این قبیل استفاده نمی‌کنند.

محتوای این پست چطور بود؟

بر روی ستاره جهت رای دهی کلیک کنید!

متوسط رای 5 / 5. تعداد رای: 2

هنوز کسی نظری نداده است !

4 دیدگاه

 • سلام
  مجموعه شما امکان استخدام بادیگارد برای مراسم عروسی هم داره؟
  چون اشاره نکرده بودید

  • سلام
   بله چرا که نه
   شما هم برای مراسم عروسی هم برای هر مراسمی که احساس نیاز به بادیگارد دارید می‌تونید استفاده کنید.

  • سلام
   یکی از راه حل ها جایی هست که از اون بستر اقدام به استخدام محافظ می‌کنید . آریاگارد با تجربه بالا در این زمینه و تضمین بادیگاردهای مورد تاییدش این نگرانی رو کاملا از بین برده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید

تماس بگیرید